To wszystko nie takie proste

Polska2021dokument32'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Nie umieją żyć ze sobą, ale całkiem osobno też nie potrafią – taki obraz dziadków próbuje poskładać w całość stojąca za kamerą wnuczka. Rozstali się 30 lat temu: on mieszka w Warszawie, ona przeniosła się do Berlina. Mimo to ciągle do siebie dzwonią i współuczestniczą w swoich codziennych problemach. I choć dzieli ich niewielka różnica wieku, jesień życia w wykonaniu babci i dziadka wygląda zupełnie inaczej. Jak to możliwe, że dwoje ludzi o tak różnych temperamentach i stylach życia pozostaje w bliskim kontakcie?

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Aleksandra Sykulak

Scenarzystka i reżyserka dokumentalna. Urodziła się w 1992 roku. Jest absolwentką University College London i warszawskiej Szkoły Wajdy, gdzie na wydziale dokumentalnym pod kierunkiem Marcela Łozińskiego rozwijała swój debiut reżyserski “To Wszystko Nie Takie Proste”. Obecnie studiuje na brytyjskiej uczelni National Film and Television School.

zdjęcia
Aleksandra Sykulak
scenariusz
Aleksandra Sykulak
dźwięk
Zofia Moruś
montaż
Adriana F. Castellanos
produkcja
Aleksandra Sykulak (The Only Child Pictures)
Fotos
Kadr z filmu To wszystko nie takie proste