Pierwsze lato końca świata

Polska2020fabuła24'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

W świecie wyniszczonym przez katastrofę ekologiczną tajna baza wojskowa gdzieś na Wybrzeżu prowadzi eksperymenty na ludziach. Istnieje sposób na przekształcenie recydywistów w zwierzęta z zagrożonych lub wymarłych gatunków. Proces jest okrutny, ale nawet w takim miejscu i w takim czasie pojawiają się miłość i bunt. „Pierwsze lato końca świata” łączy konwencję kina postapokaliptycznego z dramatycznym proekologicznym apelem, ale też z traktatem o sprzeciwie, rodzinie, obowiązku i dojrzewaniu do samodzielnych decyzji.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Nastazja Gonera

Reżyserka i scenarzystka. Urodziła się w 1990 roku. Absolwentka PWSFTviT w Łodzi. Jest autorką kilku filmów krótkometrażowych, teledysków i filmów dokumentalnych. Jest także finalistką konkursu organizatorów Teren TR w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Jako najmłodsza uczestniczka wyreżyserowała czytanie performatywne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Digital Play w teatrze studyjnym w Warszawie i Nowym Jorku.

zdjęcia
Tomasz Gajewski
scenariusz
Nastazja Gonera
muzyka
Wojciech Urbański, Michał Bąk
montaż
Nikodem Chabior, Alan Zejer
produkcja
Agata Golańska (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi), Magdalena Czmuda (Sputnik Studio)
Fotos
Kadr z filmu Pierwsze lato końca świata