Gunda

Norwegia, USA2020dokument93'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Tytułowa świnia Gunda mieszka na farmie i właśnie została mamą gromadki prosiąt. Przepięknie sfilmowana, czarno-biała „Gunda” tylko pozornie obywa się bez dialogów. Tak naprawdę przez cały czas słyszymy chrumkanie i piski, piania i świergoty, bzyczenie i posapywania. Cały świat ze sobą nieustannie rozmawia, a unikalne dzieło Kossakowskiego pozwala nam to usłyszeć. Jak podkreśla producent wykonawczy filmu, aktor Joaquin Phoenix, „Gunda” przekracza bariery oddzielające nas od innych gatunków. I dodaje, że ten film jest dla niego głębokim duchowym doświadczeniem, medytacją o egzystencji.

reżyseria
Victor Kossakovsky

Reżyser, operator, scenarzysta. Jeden z najwybitniejszych współczesnych rosyjskich twórców filmów dokumentalnych. Jego debiut "Biełowowie" był nagradzany na międzynarodowych festiwalach. "Niech żyją Antypody!" otworzył MFF w Wenecji. "Gunda" była pokazywana na festiwalu w Berlinie w 2020 roku.

zdjęcia
Victor Kossakovsky, Egil Håskjold-Larsen
scenariusz
Victor Kossakovsky, Ainara Vera
montaż
Victor Kossakovsky, Ainara Vera
produkcja
Anita Rehoff Larsen (Sant & Usant)
Fotos
Kadr z filmu Gunda