Fellinopolis

Włochy2020dokument79'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Prawdziwa gratka dla miłośników włoskiego kina, a już zwłaszcza dla wielbicieli Federica Felliniego. „Nie będzie już nigdy nikogo takiego jak on” – zgodnie powtarzają przyjaciele i współpracownicy zmarłego mistrza. Z biegiem lat złapali dystans, ale wzruszenie i podziw wciąż są w nich żywe. Na szczęście pozostały jego filmy, które do dziś są chętnie oglądane, omawiane i odkrywane przez kolejne pokolenia kinofilów. Dokument Silvii Giulietti to coś w rodzaju podróży po planach filmowych, wycieczka przez wspomnienia, zapis ogromnej miłości do kina.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Silvia Giulietti

Reżyserka i producentka. Urodziła się w 1962 roku we Włoszech. Jako jedna z pierwszych kobiet we włoskim przemyśle filmowym zajęła stanowiska asystentki kamery, operatorki i reżyserki zdjęć. Swojego fachu uczyła się u mistrza włoskiego neorealizmu, Armando Nannuzziego, autora zdjęć do filmów Viscontiego, Pasoliniego, De Sica, Leone i Cavani. Wykłada fotografię i montaż cyfrowy na Universita Del Cinema w Rzymie oraz reżyserię w Architectural Association w Londynie.

zdjęcia
Paolo Oreto, Gessica Giaconi
scenariusz
Silvia Giulietti
animacja
Luca Siano
muzyka
Rocco De Rosa
montaż
Silvia Giulietti, Antonello Basso
produkcja
Silvia Giulietti, Antonio Cervi (iFrame srl)
Fotos
Kadr z filmu Fellinopolis