Wojna sztuk

Norwegia, Niemcy2020dokument102'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

W ramach międzykulturowego projektu kilkoro artystów z Chin i różnych krajów Europy Zachodniej trafia do stolicy Korei Północnej, by zaprezentować tamtejszym artystom swoje dzieła, a także obejrzeć prace lokalnych twórców. Wśród zaproszonych osób jest m.in. Jean-Emmanuel Simoulin, który tworzy grafiki z użyciem sproszkowanych kości ludzkich i krwi, czy Nik Nowak, eksperymentujący z dźwiękami niesłyszalnymi dla ucha człowieka. Każdy ich krok jest uważnie śledzony, a plany ulegają ciągłym modyfikacjom ze strony gospodarzy. Czy uda im się przekonać północnokoreańskich artystów do sztuki, która w ich kraju nie istnieje?

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Tommy Gulliksen

urodził się w 1980 roku w Norwegii. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie w Oslo. Pracował dla telewizyjnego programu dokumentalnego Dokument 2 i dla firmy produkcyjnej Dokumentaravdelingen. Wraz z innymi filmowcami założył w 2013 roku firmę producencką Norsk Fjernsyn AS. Jest wykładowcą dziennikarstwa na Uniwersytecie w Oslo od 2003 roku. Najbardziej znany jest ze swojej nagradzanej trylogii dokumentalnej o niszczycielskim ataku terrorystycznym na norweską wyspę Utøya 22 lipca 2011 r.

zdjęcia
Sevn Erling Brusletto
montaż
Uwe Klimmeck
produkcja
Benedikte Danielsen (Norsk Fjernsyn AS)
Fotos
Kadr z filmu Wojna sztuk
Zwiastun