Wyjście

Norwegia, Niemcy, Szwecja2018dokument85'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Reżyserka Karen Winther zawsze czuła się outsiderką. Szukając dla siebie miejsca, w wieku szesnastu lat trafiła do norweskiego ruchu ekstremistycznego, który inspirował się między innymi działaniami niemieckich neonazistów. Po dwóch latach Winther udało się uciec z organizacji, ale to doświadczenie prześladuje ją do dziś. Na drodze do zrozumienia własnych decyzji postanawia porozmawiać z osobami, które podobnie jak ona opuściły szeregi skrajnie prawicowych organizacji, co różnie wpłynęło na ich dalsze losy.

reżyseria
Karen Winther

Urodziła się w 1978 roku w Norwegii. Ukończyła National Film and Television School w 2012 roku. Jej pierwszym dokumentem pełnometrażowym była „Zdrada”, osobisty film o zaangażowaniu się Karen w jej młodości w grupę ekstremistów norweskich. Premiera odbyła się na IDFA, gdzie film otrzymał kilka nagród. “Wyjście” to jej drugi pełnometrażowy dokument, w którym Winther nadal bada brutalny ekstremizm z osobistego punktu widzenia. Film otrzymał wyróżnienie na festiwalu Nordic Docs. Karen pracuje również w telewizji jako reżyserka i producentka.

zdjęcia
Peter Ask
scenariusz
Karen Winther
muzyka
Michel Wenzer
montaż
Robert Stengård
produkcja
Eirin Gjørv (Sant & Usant)
Fotos
Kadr z filmu Wyjście
Zwiastun