Dziennik Tanaki

Polska, Niemcy2021dokument22'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Miała to być upragniona wycieczka objazdowa grupy Japończyków po Europie, jej finał okazał się jednak tragiczny. Wydarzenia z 1979 roku wspomina para, która odbywała wówczas swoją podróż poślubną. Ich opowieść ilustrują autentyczne materiały filmowe japońskich turystów oraz czytany zza kadru prywatny dziennik podróży, pełen zachwytów i zdziwień obcą kulturą. Kim był jego autor i czym stała się dla niego ta wyprawa?

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Filip Jacobson

Reżyser filmów dokumentalnych. Absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim i Akademii Sztuk Medialnych w niemieckiej Kolonii. Brał udział w programie wymiany z EICTV na Kubie, warsztatach filmowych Berlinale Talent Campus EsoDoc, Goshort Talent Campus oraz Polska Doc. Uczestniczy w projektach dokumentalnych, społecznych, warsztatach dla dzieci i młodzieży w Turcji, Rumunii i Polsce. Zaangażowany w dokumenty społeczne. W filmach szuka różnych form wyrazu - od cinéma-vérité, dokumentu osobistego po mockument.

zdjęcia
Kanashimi Tanaka
scenariusz
Filip Jacobson
bohaterowie
Shingo Shimada, Akiko Hitomi, Yusuke Yamasaki.
muzyka
Adam Brzozowski
dźwięk
Dora Tomic
montaż
Nele Jeromin
produkcja
Karolina Galuba, Małgorzata Małysa (Furia Film), Filip Jacobson
Fotos
Kadr z filmu Dziennik Tanaki