Ręce Boga

Węgry2020dokument71'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Drżącymi dłońmi sędziwy Csángáló składa swoje skrzypce do futerału. Przez lata był mistrzem gry na tym instrumencie w romskim Szászcsávás Band, ale ze względu na chorobę Parkinsona został wyrzucony z zespołu. Dla Dumnezeu, który szefuje transylwańskiej grupie, nie była to łatwa decyzja. Dałoby się ją cofnąć, gdyby Csángáló poddał się operacji mózgu. On jednak woli przekazać smyczek swojemu wnukowi, który z powodzeniem kontynuuje rodzinne tradycje – i czekać na cud.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Barna László

Reżyser i producent. Studiował na Uniwersytecie Sapientia w Cluj, gdzie nakręcił ponad 10 filmów krótkometrażowych i dokumentalnych. Brał udział w mistrzowskim kursie dokumentalnym Dunaversitas w Budapeszcie i uczestniczył w trzech warsztatach filmowych. Przez kilka miesięcy studiował na Uniwersytecie Teatralnym i Filmowym w Budapeszcie. “Ręce Boga” to jego pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny.

zdjęcia
Barna László
scenariusz
Agnes Sós, András Petróczy Jr.
muzyka
Milán Hodován
montaż
Szabolcs Kővári, András Petróczy Jr.
produkcja
Agnes Sós (DokuArt BT)
Fotos
Kadr z filmu Ręce Boga
Zwiastun