Tato ich zastrzelił [AD]

Szwecja2020dokument59'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Seans z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Ta historia wstrząsnęła mieszkańcami Szwecji: 14 lat temu w miasteczku Rödeby ojciec nastoletniego Mattisa zabił jego prześladowcę, a drugiego chłopca ciężko ranił. Jak uczestnicy i świadkowie tych wydarzeń radzą sobie dzisiaj z traumą? Połączenie intymnych rozmów, zapisów archiwalnych i rekonstrukcji wydarzeń przynosi bardziej pogłębiony obraz tego miejsca – terroryzowanego przez młodzieżowy gang, który ma problem z innością. Niezależnie od przebiegu postępowania w sądzie film pokazuje trudny proces leczenia wewnętrznych ran. Bo jedno tutaj jest pewne: niezależnie od wyroku przegrali wszyscy.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Per Anders Rudelius

Urodził się w 1968 roku w Karlstad, w Szwecji. O 1995 roku zajmuje się reżyserią i produkcją filmów dokumentalnych. Brał udział w wielu międzynarodowych i szwedzkich projektach dokumentalnych. Współpracował przy chińskich i włoskich serialach dokumentalnych. W swoich dokumentach skupia się na silnych jednostkach, które walczą o swoje prawa.

zdjęcia
Per Anders Rudelius
scenariusz
Per Anders Rudelius, Erik Wall Bafving
muzyka
Clara Rudelius
dźwięk
Martin Hennel
montaż
Erik Wall Bafving
produkcja
Per Anders Rudelius (Kultusfilm)
Fotos
Kadr z filmu Tato ich zastrzelił [AD]