Moody

Polska2022dokument30'Międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowychKonkurs polski

Krystalicznie czysta woda, puste plaże i wysokie palmy. Ten pocztówkowy wizerunek indonezyjskiej wyspy bywa co jakiś czas zakłócany przez ulewne deszcze i burze, z którymi muszą się zmagać jej jedyni mieszkańcy - Mudi i jego starsza matka. Są odizolowani od reszty świata i skazani tylko na siebie. Ich relacja nie należy do najłatwiejszych, niemalże cały czas są skłóceni. Jedyną radością w życiu mężczyzny okazują się muzyka i taniec, który przenosi go w zupełnie inny, duchowy wymiar. Ucieczka w ruch zdaje się działać kojąco również na jego więź z matką.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Karolina KarwanGość Q&A

Artystka wizualna, podróżniczka i facylitatorka tantry. Urodziła się w 1986 roku w Warszawie. Ukończyła Instytut Twórczej Fotografii w Opawie (ITF) oraz Wydział Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka krótkich filmów: „Dive Into”, „Bumi Bulao”, „Penne God”. Jest laureatką stypendium Darmasiswa, w ramach którego studiowała muzykę i taniec tradycyjny w Indonezyjskim Instytucie Sztuki (ISI) w Yogyakarcie.

Gość Q&A, portret reżysera
Tomasz RatterGość Q&A

Artysta wizualny i antropolog kultury. Urodził się w 1982 roku w Warszawie. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie (ITF) i Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jego prace fotograficzne były wielokrotnie wystawiane w kraju (Zachęta, MOCAK) i za granicą (Berlin, Praga, Bratysława, Oxford). Jako reżyser i operator jest autorem teledysków i krótkich form video. Mieszkał ponad 2 lata w Indonezji, gdzie rozpoczął pracę nad filmem "Moody".

zdjęcia
Karolina Karwan, Tomasz Ratter
scenariusz
Karolina Karwan, Tomasz Ratter
dźwięk
Błażej Kafarski
montaż
Patrycja Piróg
produkcja
Ewa Jastrzębska (Studio Munka - SFP), (FDR Studio), (Głośno)
Fotos
Kadr z filmu Moody
Zwiastun