Opowiedz mi o mnie

Polska2022dokument22'

Magda wychowywała się w sierocińcu. Nigdy nie poznała swoich rodziców. Wkraczając w dorosłość, wreszcie postanawia ich odnaleźć. Twórcy filmu towarzyszą bohaterce w poszukiwaniach, które od początku napotykają kolosalne trudności. Urywają się kolejne tropy, każda próba dotarcia do prawdy kończy się bolesnym zderzeniem ze ścianą. Dlaczego Magda została tak bezlitośnie odrzucona przez najbliższych? Czy uda się jej przełamać zmowę milczenia i wreszcie zostawić za sobą bolesne wspomnienia?

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Maciej Miller

Reżyser i operator filmowy. Urodził się w 1994 roku w Olsztynie. Absolwent reżyserii Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Jego dokumentalny film dyplomowy "Między nami", którego premierowy pokaz odbył się podczas Busan International Short Film Festival, był pokazywany na blisko 30 międzynarodowych festiwalach, zdobywając przy tym 11 nagród.

zdjęcia
Maciej Miller
scenariusz
Maciej Miller
bohaterowie
Magdalena Mika
muzyka
Maciej Milewski
dźwięk
Maciej Miller, Kinga Zuchowicz
montaż
Monika Stachowicz
produkcja
Ewa Jastrzębska, Jerzy Kapuściński (Studio Munka - SFP), Jakub Maj (Maj Film Produkcja Filmowa), (Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy), (Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie)
Fotos
Kadr z filmu Opowiedz mi o mnie
Zwiastun