Music of Sonny

Polska2022animacja8'Konkurs polski

Jednych to relaksuje, innych nudzi. Praca w fabryce płyt CD i DVD jest powtarzalna, schematyczna, ale też niewymagająca wielkiego skupienia i refleksji. Są tacy, którzy w fabryce pracują kilka, a nawet kilkadziesiąt lat. To ich wypowiedzi stanowią narrację w animacji. Słyszymy ich głosy, ale nie widzimy twarzy - symbolicznie stają się nieważne, jak każdy pracownik, który w fabryce jest tylko elementem systemu, trybikiem w maszynie, a nie indywidualną jednostką. Rytmiczna, wciągająca i hipnotyzująca animacja o rutynie i odnajdywaniu w niej sensu.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Klementyna MargolisGość Q&A

Absolwentka Wydziału Sztuk Wizualnych ze specjalizacją „animacja” w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Zrealizowała kilka autorskich krótkometrażowych projektów filmowych i teledysków, projektuje scenografie, kostiumy i lalki do filmów, spektakli teatralnych oraz performansów.

Gość Q&A, portret reżysera
Anna SałacińskaGość Q&A

Absolwentka Akademii Sztuk pięknych w Łodzi. Stypendystka oraz uczestniczka wystaw zbiorowych i indywidualnych z dziedziny malarstwa i tkaniny. Z filmem animowanym po raz pierwszy zetknęła się w liceum plastycznym, wykonując pracę dyplomową, używając tego medium. Pracuje w duecie z przyjaciółką Klementyną Margolis, a "Music of Sonny" to jej reżyserski debiut.

zdjęcia
Andrzej Woźniakiewicz
scenariusz
Klementyna Margolis, Anna Sałacińska
animacja
Paulina Szewczyk, Klementyna Margolis, Anna Sałacińska
dźwięk
Zuzanna Siemińska, Michał Jankowski, Sebastian Kaliński, Lucyna Orzeł, Anna Widermańska
montaż
Piotr Krygiel
produkcja
Ewa Jastrzębska, Jerzy Kapuściński (Studio Munka - SFP), Piotr Reisch (SPInka Film Studio)
Fotos
Kadr z filmu Music of Sonny