Milczący dom

Iran, Katar, Kanada, Filipiny2022dokument102'Międzynarodowy konkurs dokumentalny (2023)

Te ściany były świadkami historii, nie tylko irańskiej. Przyglądały się burzliwym losom trzech pokoleń rodziny mieszkającej w pewnej teherańskiej willi przez blisko pół wieku, kiedy wokół wrzało i zmieniało się wszystko. Należąca do wyższej klasy rodzina zostawiła po sobie bogate archiwalia, z których jej potomkowie stworzyli filmową opowieść o domu i jego mieszkańcach. Szczególną rolę odegrały w niej kobiety, na czele z babcią, i to w dużej mierze one stają się naszymi przewodniczkami – od czasów szacha poprzez rewolucję islamską aż do współczesności.

reżyseria
Farnaz Jurabchian, portret reżysera
Farnaz Jurabchian

Farnaz Jourabchian jest niezależną reżyserką i pisarką, mieszkającą między Teheranem a Toronto. Otrzymała dyplom licencjacki w dziedzinie kina w Melhoppenheim School of Cinema w Montrealu, w Kanadzie, a także licencjat z literatury francuskiej na Uniwersytecie Teherańskim.

Mohammad Reza Jurabchian, portret reżysera
Mohammad Reza Jurabchian

Mohammadreza Jourabchian urodził się w Teheranie, w Iranie w 1983 roku. Otrzymał dyplom BFA z fotografii na Wydziale Sztuki i Architektury Uniwersytetu Azad w Teheranie.

zdjęcia
Farnaz Jurabchian, Mohammadreza Jurabchian
scenariusz
Mohammad Reza Jurabchian, Narges Farshi, Farnaz Jurabchian
muzyka
Hamed Sabet
dźwięk
Ramin Abousedgh
montaż
Hayedeh Safiyari
produkcja
Farnaz Jurabchian, Mohammadreza Jurabchian (F&M Productions), Elaheh Nobakht (ELI Image)
Fotos
Kadr z filmu Milczący dom
Zwiastun