>

2 czerwca – połowa Festiwalu za nami

Dziś mija połowa naszego festiwalu! Jak co dzień zapraszamy do krakowskich kin i do kina online. Pełny program znajduje się tutaj
Kino Kijów
 • godz. 15:00 – 20:00 – wystawa Werki. Wajda. Renata Pajchel. Wystawa będzie dostępna przez cały okres trwania festiwalu. Wstęp wolny.
  Multimedialna wersja głośnej wystawy plenerowej, zorganizowanej przez warszawskie Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Codziennie w sali Kijów Studio 1 będzie można oglądać wspaniałe zdjęcia z planów filmów Andrzeja Wajdy autorstwa znakomitej fotosistki i autorki werków, Renaty Pajchel. Ta niezwykła dokumentacja zaczęła się podczas realizacji filmu „Wszystko na sprzedaż” i trwała do ostatniego filmu zrealizowanego przez polskiego twórcę.

Hevre
 • godz. 12:00 – 17:00 – Listy do tych, co daleko. Instalacja video Pétera Forgácsa z muzyką na żywo The Klezmatic.

  Instalacja wideo “Listy do tych, co daleko” autorstwa węgierskiego artysty Pétera Forgácsa stanowi kompilację prywatnych nagrań nakręconych przez żydowskich imigrantów ze Stanów Zjednoczonych, którzy odwiedzali swoje rodzinne miasta w Polsce w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku, a które obecnie znajdują się w kolekcji YIVO Institute for Jewish Research w Nowym Jorku.Spotkania z twórcami i bohaterami, które odbędą się w kinach

 • dostępny dziś od 8:30 do 23:59 – pokaz filmu Solan i Ludwik – Misja Księżyc na platformie Play Krakow.
  Tegoroczny bezpłatny program Kids&Youth. Kino dla młodych składa się z 5 filmów dokumentalnych, fabularnych i animowanych oraz fascynującego multimedialnego projektu. Każda z propozycji rekomendowana jest dla innej grupy wiekowej – w zestawie znajdą się zarówno filmy na przedszkolaków, jak i nastolatków.

Kino Pod Baranami
 • godz. 11:30pokaz filmów z Panoramy polskiego dokumentu: Mikrokosmosy w reżyserii Doroty Roś oraz Krafftówna w krainie czarów w reżyserii Macieja Kowalewskiego oraz Piotra Konstantinowa – reżyserka i reżyser będą obecni w trakcie Q&A po seansie. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Spór.

Kino Agrafka
 • godz. 11:00 – pokaz filmu Faith i Branko  z udziałem reżyserki Catherine Harte – Q&A po seansie poprowadzi Błażej Hrapkowicz.
 • godz. 20:30pokaz filmu Opuszczając raj, reż. Ofer Freiman – z udziałem reżysera – Q&A po seansie poprowadzi Błażej Hrapkowicz.
Kino pod Wawelem
 • godz. 21:30pokaz filmu Agonia prezentowanego w ramach cyklu “Dźwięki muzyki”, reż. Tomasz Knittel. Partnerem cyklu jest PGE Energia Ciepła.

Kino Online – propozycja dla dzieci 12+
 • Fajna Ferajna w Indiach, reż. Tomasz Stankiewicz – dostępny od 2 do 4 czerwca. Bezpłatny seans na platformie www.playkrakow.com

Niezwykła historia dziesięcioletniego Wiesia, jednego z tysiąca polskich dzieci, które z piekła II wojny światowej ocalił indyjski maharadża. W Wielkanoc 1940 roku chłopiec wraz z matką i bratem zostaje aresztowany przez NKWD i wywieziony na Syberię. Tam dzieli dramatyczny los dziesiątek tysięcy polskich zesłańców. Ocalenie przychodzi z najmniej oczekiwanej strony. Ten multimedialny webdoc opowiada autentyczną historię Wiesława Stypuły poprzez komiksy, animacje i archiwa.

Q&A online
 • godz. 10:00, Kino online – Konkurs dokumentalny
  Ogniem pisane, reż. Rintu Thomas, Sushmit Ghosh. Spotkanie prowadzi Ada Petriczko
 • godz. 12:00, Kino online – Fokus na Norwegię
  Tam, gdzie wraca człowiek, reż. Egil Håskjold-Larsen. Spotkanie prowadzi Kaja Klimek

Przypominamy o możliwości uzyskania zniżki z Akredytacją w naszych partnerskich kawiarniach, restauracjach i pubach. Należy ją okazać przed złożeniem zamówienia.

Do dzielenia się wrażeniami zapraszamy na naszą facebookową grupę.