„KFF na fali” na 42. FPFF

Program filmowy 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych to 50 obrazów startujących w Konkursie Głównym, Konkursie Inne Spojrzenie i Konkursie Filmów Krótkometrażowych, ale również liczne sekcje pozakonkursowe. Są wśród nich Pokazy Specjalne, najnowsze produkcje filmowców związanych z Gdynią oraz filmy nagrodzone na 57.Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Dzięki współpracy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych z Krakowskim Festiwalem Filmowym zebrani w Gyni widzowie będą mieli szansę zobaczyć wybrane filmy nagrodzone w tym roku w Krakowie. W programie „KFF na fali” znalazły się trzy filmy dokumentalne oraz jedna animacja.

20 września program „KFF na fali” otworzy pokaz polskiego dokumentu, który na 57.KFF otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Dokumentalnym oraz oficjalną rekomendację do Europejskiej Nagrody Filmowej. „BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny” w reżyserii Marcina Borchardta to poruszająca opowieść o skomplikowanych rodzinnych relacjach, odtworzona wyłącznie na podstawie materiałów archiwalnych, których autorem w większości był słynny polski malarz.

Kolejnego dnia festiwalu gdyńskie Multikino wypełnią dźwięki najlepszego muzycznego dokumentu tegorocznego KFF. Nagrodzony w Krakowie Złotym Hejnałem film Tilla Schaudera „Kiedy Bóg śpi” opowiada o niebezpiecznym zderzeniu religijnego radykalizmu

z artystyczną wolnością wyrazu.

Na ostatnim pokazie w ramach „KFF na fali” pokazane zostaną: „Najbrzydszy samochód świata” nagrodzony zarówno przez Jury Konkursu Polskiego jak i reprezentację krakowskich studentów, oraz „Dziwny przypadek”, który przyćmił nie tylko polską ale

i międzynarodową konkurencję w kategorii najlepszego filmu animowanego.

Wszystkie pokazy prezentowane w ramach „KFF na fali” zapowie dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego, Krzysztof Gierat.

BEKSIŃSCY. ALBUM WIDEOFONICZNY
20.09 14:30
 Multikino – sala nr 3 (po seansie spotkanie z twórcami)

KIEDY BÓG ŚPI
21.09 14:30
 Multikino – sala nr 4

 

DZIWNY PRZYPADEK
NAJBRZYDSZY SAMOCHÓD ŚWIATA
22.09 19:00
 Multikino – sala nr 8

 

42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych zawładnie Gdynią na czas od 18 do 23 września.