Pokazy na festiwalach


“Pieśni ziemi” w Krakowie

Pod koniec października w Krakowie odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń literackich w Polsce, czyli Festiwal Conrada. Jedynym z wydarzeń towarzyszących są pokazy filmów. W tegorocznym programie znalazł się też dokument Margreth Olin.

Pasmo filmowe festiwalu inspirowane jest hasłem MIGRACJE – tegorocznym motywem przewodnim. “Pieśni ziemi” będzie można obejrzeć już 26 października o 21:00 w Kinie Pod Baranami. Bilety dostępne tutaj.

Pieśni ziemi, reż. Margreth Olin
Pieśni ziemi, reż. Margreth Olin

“Pieśni ziemi” w Poznaniu

Już niebawem widzowie poznańskiego festiwalu OFF CINEMA będą mogli zobaczyć najpiękniejszy film 63. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Dokument Margreth Olin zostanie zaprezentowany w sekcji Eco Doc.

Podczas festiwalu “Pieśni ziemi” będą pokazane dwukrotnie. Obie projekcje odbędą się w Kino Pałacowe, pierwsza 24 października o 20:00, a druga 27 października o 16:45. Bilety dostępne tutaj.

Pieśni ziemi, reż. Margreth Olin
Pieśni ziemi, reż. Margreth Olin

KFF na fali. Artystki

Po raz szósty publiczność Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych miała okazję zobaczyć filmy dokumentalne, które doceniło jury i pokochała publiczność Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W tym roku bohaterkami wybranych filmów są dwie polskie artystki – wokalistka Urszula Dudziak i malarka Agata di Masternak.

Dzięki wieloletniej współpracy Krakowskiego Festiwalu Filmowego z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych już po raz kolejny zebrani w Gdyni widzowie będą mieli okazję zobaczyć znakomite, nagrodzone w Krakowie dokumenty. W programie znalazły się dwa tytuły – “Twarze Agaty” w reżyserii Małgorzaty Kozery oraz “Ula” Agnieszki Iwańskiej.

“Pieśni ziemi” na Nowych Horyzontach

Pod koniec lipca publiczność wrocławskiego festiwalu tłumnie zebrała się na dwóch pokazach nowego filmu Margreth Olin. Dokument był prezentowany w ramach sekcji Oslo/Reykjavik.

Najpiękniejszy film 63. Krakowskiego Festiwalu Filmowego najpierw zachwycił selekcjonerów, a potem samych widzów festiwalu Nowe Horyzonty – “Pieśni ziemi” w reżyserii Margreth Olin.