Moc empatii. “Wszystko ma żyć” w kinach studyjnych

Bohaterka dokumentu “Wszystko ma żyć” udowadnia, że siła i wrażliwość mogą iść w parze. Anna Kurkurina jest trzykrotną mistrzynią w trójboju siłowym, a jednocześnie niezwykle empatyczną osobą, która poświęca swój czas na pomoc słabszym. Trenuje młodych ludzi z niepełnosprawnościami, a przede wszystkim pomaga czworonogom, które straciły dach nad głową w wyniku działań wojennych w Ukrainie. Nic dziwnego, że publiczność Krakowskiego Festiwalu Filmowego pokochała film Tetiany Dorodnitsyny oraz Andriego Lytvynenko. Nagrodzony przez widzów dokument będzie można zobaczyć już od 23 października w kinach studyjnych w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Suchej Beskidzkiej, Warszawie i Szczecinie.

Anna już od najmłodszych lat kochała zwierzęta – uczyła biologii w szkole, pracowała w zoo. Jako kobieta szybko zrozumiała, że musi być silna, także fizycznie. W ten sposób w wieku 40 lat rozpoczęła karierę jako trójboistka siłowa i wkrótce została wielokrotną mistrzynią świata i najsilniejszą kobietą na świecie. Wykorzystując potęgę mediów społecznościowych, prowadziła kampanię na rzecz praw zwierząt, zakładała schroniska, szukała nowych rodzin dla dziesiątek bezpańskich psów i kotów. Kiedy w 2022 roku zaczęła się pełnoskalowa inwazja Rosji na Ukrainę, Anna ruszyła na pomoc rannym i porzuconym zwierzętom.

Ulubiony film publiczności 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego będzie można zobaczyć w ramach projektu “Najlepsze polskie dokumenty w kinach studyjnych” już od 23 października w wybranych kinach studyjnych w całej Polsce. “Wszystko ma żyć”Tetiany Dorodnitsyny oraz Andriego Lytvynenko odwiedzi krakowskie Kino Pod Baranami, Mikro, Kikę oraz Paradox, a także warszawskie kino Atlantic, katowicki Światowid, łódzkiego Charliego, Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej, a wszystko zacznie się w szczecińskim Zamku. Po pokazie w kinie Mikro odbędzie się spotkanie z reżyserką, a po projekcji w łódzkim kinie Charlie będzie można porozmawiać m.in. z nagrodzoną w Krakowie za “Wszystko ma żyć” producentką, Anną Bławut.

Harmonogram projekcji:

  • Kino Zamek w Szczecinie, 23 października, 19:00
  • Kino Kika w Krakowie, 24 października, 18:30
  • Kino Paradox w Krakowie, 25 października, 21:30
  • Kino Mikro w Krakowie, 26 października, 18:00 SPOTKANIE Z REŻYSERKĄ
  • Kino Charlie w Łodzi, 27 października, 18:00 SPOTKANIE Z TWÓRCAMI
  • Centrum Kultury i Filmu im. B. Wildera w Suchej Beskidzkiej, 28 października, 18:00
  • Kino Atlantic w Warszawie, 29 października, 18:00 
  • Kino Pod Baranami w Krakowie, 30 października, 18:00 
  • Kino Światowid w Katowicach, 31 października, 18:15

Zwiastun filmu można zobaczyć tutaj.

Organizatorem wydarzenia jest Krakowska Fundacja Filmowa w ramach projektu współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Patronat medialny nad pokazami filmu “Wszystko ma żyć” objęli Salam Lab oraz Sestry.eu. 

Partnerami lokalnymi projektu są Hard Rock Cafe, Wine Garage, Alchemia oraz Alchemia od Kuchni.

Bilety będą dostępne w wirtualnych i stacjonarnych kasach kin.

Krakowski Festiwal Filmowy jest na ekskluzywnej liście wydarzeń filmowych kwalifikujących do Oscara® w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach, a także kwalifikuje do nagród BAFTA.

65. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach od 25 maja do 1 czerwca 2025 roku oraz od 30 maja do 15 czerwca online na KFF VOD. 

Aktualności

8 z 1101