Oglądaj z nami 33. ceremonię Europejskich Nagród Filmowych!

Zapraszamy na bezpłatną transmisję uroczystości, która odbędzie się 12 grudnia o godz. 20.00 stronie Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Transmisja jest możliwa dzięki wieloletniej współpracy Krakowskiego Festiwalu Filmowego z Europejską Akademią Filmową. Festiwal posiada akredytację FIAPF oraz znajduje się na ekskluzywnej liście wydarzeń kwalifikujących do Oscara® w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a także rekomenduje do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach.

 
Także od 9-11 grudnia zapraszamy na transmisję z ogłoszenia zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

ŚRODA, 9 GRUDNIA 20.00
EFAs at Eight: The EFA Excellence Awards
Ogłoszenie zwycięzców w kategoriach: Najlepsze Zdjęcia, Montaż, Scenografia, Kostiumy, Charakteryzacja, Muzyka, Dźwięk i Efekty wizualne
prowadzenie: Wim Wenders i Agnieszka Holland

CZWARTEK, 10 GRUDNIA, 20.00
EFAs at Eight: EURIMAGES, Filmy krótkometrażowe i EUFA
Ogłoszenie zwycięzców w kategoriach: Nagroda EURIMAGES dla europejskiej koprodukcji, Najlepszy europejski film krótkometrażowy oraz European University Film Award (EUFA)
prowadzenie: Mike Goodridge

PIĄTEK, 11 GRUDNIA, 20.00
EFAs at Eight: Comedy & Animation
Ogłoszenie zwycięzców w kategoriach: Najlepsza Europejska Komedia i Najlepszy Europejski Film Animowany
Prowadzenie: Mike Goodridge

SOBOTA, 12 GRUDNIA, 20.00
Wielki finał EFA 2020 transmitowany z Futurium w Berlinie:
Wręczenie nagrody EFA za innowacyjne opowiadanie historii, a także nagród dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego, Europejskiego Odkrycia, Najlepszej Europejskiej Aktorki, Najlepszego Europejskiego Aktora, Najlepszego Europejskiego Scenarzysty, Najlepszego Europejskiego Reżysera i Najlepszego Filmu Europejskiego.

Ogłoszenie – po raz pierwszy – nominacji do Europejskiej Nagrody Filmowej LUX od Parlamentu Europejskiego i Europejskiej Akademii Filmowej oraz we współpracy z Komisją Europejską i Europa Cinemas

Polscy twórcy w tym roku otrzymali 5 nominacji do Europejskich Nagród Filmowych: Agnieszka Holland jest nominowana w kategorii Najlepsza Reżyseria za film „Szarlatan”. Trzy nominacje otrzymali również twórcy filmu „Boże Ciało”: Jan Komasa jest nominowany w kategorii Najlepsza Reżyseria, Mateusz Pacewicz w kategorii za Najlepszy Scenariusz a Bartosz Bielenia w kategorii Najlepszy Aktor. Sam film, uznany także za Najlepszy Film Orłów 2020, kandyduje w kategorii Najlepszy Film Europejskich Nagród Filmowych.

Założona w 1988 roku Europejska Akademia Filmowa zrzesza obecnie ponad 3800 europejskich profesjonalistów filmowych, których wspólnym celem jest promowanie europejskiej kultury filmowej. 33. ceremonia Europejskiej Nagrody Filmowej odbędzie się 12 grudnia 2020 r. 

Przeżyjcie z nami filmowe emocje!
Serdecznie zapraszamy do oglądania!