Oprawa graficzna 57. KFF z prestiżową nagrodą!

Oprawa graficzna zeszłorocznej edycji Krakowskiego Festiwalu, stworzona przez Kubę Sowińskiego i Jakuba de Barbaro, otrzymała srebrną nagrodę European Design Awards w kategorii Druki Identyfikacji Wizualnej! 

 

 

 

 

 

W ubiegłym roku oprawę graficzną Festiwalu stanowiły amatorskie portretów ludzi świata kina, stworzone przez przyjaciół Krakowskiej Fundacji Filmowej. Poszczególne elementy identyfikacji tworzyły zawsze niezwykle spójną całość z miejscem ich ekspozycji i generowały nowy samodzielny, niekiedy zabawny, a niekiedy kontrowersyjny kontekst.

 

W tym roku oprawa graficzna Krakowskiego Festiwalu Filmowego była dziełem zbiorowym, w którym każdy widz miał możliwość wyrażenia siebie w przestrzeni publicznej. Przesłane przez festiwalową publiczność zdjęcia, obrazy i teksty trafiły na festiwalowe plakaty, a niektóre z nich znalazły się na okładkach programów, drukach w wysokonakładowej prasie, trafiły do mediów społecznościowych i na kinowe ekrany.

 

 

 

 

Jakub de Barbaro

Urodzony w 1977 roku w Krakowie projektant, specjalizujący się w grafice wydawniczej i identyfikacji wizualnej. Współzałożyciel spółdzielni artystycznej Goldex Poldex (2008-2012) oraz Szalonej Galerii (2017). Dawniej wykładowca Raffles Design Institute w Szanghaju. Współpracuje głównie z instytucjami kultury w kraju i za granicą.

 

Kuba Sowiński

Urodzony w 1973 roku w Krakowie, projektant grafiki użytkowej, współtwórca ogólnopolskiego kwartalnika projektowego „2+3D”. Wraz z Wojciechem Kubieną prowadzi studio projektowe Biuro Szeryfy oraz pracuje na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Specjalizuje się w grafice wydawniczej, współpracuje głównie z instytucjami kultury i wydawnictwami.

 

Plakaty Krakowskiego Festiwalu Filmowego autorstwa Jakuba de Barbaro oraz Kuby Sowińskiego otrzymały nagrodę publiczności w konkursie opraw graficznych festiwali filmowych na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Jihlavie.