Talent Market – spotkanie producentów z twórcami animacji

Krakowski Festiwal Filmowy i Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji serdecznie zapraszają twórców animacji oraz studentów i absolwentów szkół artystycznych na Talent Market, organizowany 27 maja w ramach Animated in Poland – branżowej części Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Talent Market to spotkanie producentów z twórcami animacji. Scenarzyści, animatorzy, reżyserzy oraz producenci filmów animowanych, którzy poszukują koproducenta do swoich produkcji będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielami polskich studiów animacji poszukującymi nowych pomysłów i projektów filmowych.

Przedstawiciele sześciu różnych studiów animacji – Animoon, Dash Dot Creations, Grupa Smacznego, Letko, Pigeon Studio i Studio Trefl zaprezentują katalog produkcji animowanych oraz opowiedzą o projektach, nad którymi aktualnie pracują.

Dla studentów i absolwentów szkół artystycznych może być to doskonała okazja do zapoznania się z rynkiem animacji w Polsce oraz do poznania profesjonalistów reprezentujących polską animację na świecie.

Po prezentacji firm produkcyjnych zapraszamy do udziału w indywidualnych spotkaniach z producentami, na których będzie można zaprezentować swoje projekty oraz pomysły, porozmawiać o możliwych koprodukcjach i posłuchać rad dotyczących tworzenia animacji w Polsce. To również moment, w którym studenci i absolwenci mogą przedstawić producentom swoje umiejętności, zaprezentować siebie i poznać wymagania, jakie na drodze zawodowej postawi przed nimi sztuka filmu animowanego.

Prezentacja studiów animacji odbędzie się w poniedziałek 27 maja o godzinie 14:00 w sali konferencyjnej Copernicus w hotelu Grand Ascot.