Rodzinne relacje

49 filmów
Szczere, intymne, niewygodne - temat rodziny interpretowany przez twórców o skrajnie różnych doświadczeniach z najbliższymi.
  • Aferrado

    reż. Esteban Azuela
    anim2024

    Joel przemierza miasto na motorze niczym bohater filmu akcji z lat 80. Chciał tylko naprawiać samochody, jednak oprócz tego zajmuje się „sprzątaniem” bałaganu swoich zleceniodawców. Animacja, pulsująca w rytmie disco i osadzona w glitchowej rzeczywistości, pokazuje rozpadającego się człowieka w świecie pełnym przemocy.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Aferrado
  • Aria di Bravura

    reż. Małgorzata Goliszewska
    dok

    Szczera i osobista opowieść o świecie osób jąkających się. Film śledzi historię niezwykłej terapeutki, Grażyny Malczyk, która wierzy, że odkryła nową metodę walki z jąkaniem.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Aria di Bravura
  • Azza

    reż. Stefanie Brockhaus
    dok2025

    Tytułowa bohaterka jest instruktorką jazdy w kraju, gdzie do niedawna kobietom nie wolno było prowadzić aut. Lecz pozostaje ofiarą innego saudyjskiego prawa: po rozwodzie to mąż przejął opiekę nad ich dziećmi. Azza podejmuje próbę zawalczenia o siebie i wyrusza w podróż na pustynię.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Azza
  • Basen albo śmierć złotej rybki (The Pool or Death of a Goldfish)

    reż. Daria Kopiec
    anim2025

    Metaforyczna animacja o dorastaniu i prawie do własnego zdania. Bohaterka funkcjonuje niczym złota rybka – spełnia życzenia rodziców, nie wyraża własnych potrzeb. Skumulowane emocje zaczynają ją jednak zalewać jak woda w basenie. Czy utonąć we własnych łzach i niewyrażonych uczuciach, czy walczyć o wolność?

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Basen albo śmierć złotej rybki
    Nagrody:Złoty Lajkonik
  • Bicie serca (Heartbeat)

    reż. Jay Rosenblatt, Stephanie Rapp
    dok2025

    Jay Rosenblatt, dwukrotnie nominowany do Oscara mistrz kina awangardowego, po raz kolejny kieruje kamerę na siebie. Nakręcony 25 lat temu materiał to surowy zapis dialogu pary, która przeżywa kryzys związany z nadchodzącym rodzicielstwem.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Bicie serca
  • Być krewnym Johna Malkovicha (Being Related to John Malkovich)

    reż. Luka Mavretić
    dok

    Ojciec i syn, poeci, wyruszają w podróż przez rodzinne wspomnienia i legendy, by poznać prawdę o sobie i swojej relacji. Tropiąc domniemane pokrewieństwo z hollywoodzką gwiazdą, mierzą się z przeszłością, która może zmienić ich przyszłość. Intymna opowieść o pamięci, tożsamości i delikatnej więzi między bliskimi.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Być krewnym Johna Malkovicha
  • Casting

    reż. Rafał Łysak
    dok2024

    „Poszukuję osoby, która chce, aby zrobić o niej film” – brzmiało ogłoszenie o castingu do filmu dokumentalnego. Reżyser Rafał Łysak bada motywacje ludzi pragnących, aby ich historia została sfilmowana. Co tak naprawdę kryje się za chęcią wystąpienia przed kamerą?

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Casting
  • Cicha burza (A Quiet Storm)

    reż. Benjamin Nicolas
    dok2025

    Dla 14-letniego Maïto taniec to coś więcej niż pasja – to sposób na wyrażenie emocji, których nie potrafi ubrać w słowa. Wychowany w domu, gdzie potrzeby jego niepełnosprawnej siostry były zawsze na pierwszym planie, musiał znaleźć własny sposób na zwrócenie na siebie uwagi.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Cicha burza
  • Dom matki (Mother's House)

    reż. Changsoo Kim
    anim2024

    Young-soo zostawia w domu opieki matkę chorą na alzheimera. W drodze powrotnej mężczyzna uderza samochodem w dziwną parę owiec: syna i matkę, którzy wyglądają jak ludzie… Gdy próbuje pomóc kobiecie-owcy, zaczyna rozumieć, co naprawdę utracił. Czy nie będzie już za późno, by naprawić błędy?

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Dom matki
  • Drogi Leo Sokolosky (Dear Leo Sokolosky)

    reż. Weronika Szyma
    anim2024

    Młoda dziewczyna pisze list do Leona Sokolosky’ego, mężczyzny, który razem z jej pradziadkiem przebywał w obozie pracy w Ansbach. W filmie przeszłość miesza się z teraźniejszością, a animowane obrazy zestawiane są ze zdjęciami z rodzinnego archiwum, tworząc zapis intymnej rozmowy, już nie z adresatem listu, a z pradziadkiem.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Drogi Leo Sokolosky
  • Dwa papierosy (Two Cigarettes)

    reż. Rafał Łysak
    dok2024

    Po śmierci ojca Rafał spotyka się z jego zabójcą. Daniel ma 21 lat i właśnie wyszedł z poprawczaka. Choć Rafał chce tylko zrozumieć motywy zbrodni, jego zaangażowanie szybko zaczyna przekraczać postawione wcześniej granice.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Dwa papierosy
  • Dziecko swoich czasów (Child of their Time)

    reż. Huibert van Wijk
    dok2024

    W latach 70. wiele holenderskich rodzin adoptowało dzieci z Indonezji. Tim jest jednym z nich. Jego przybrani rodzice mieli dobre intencje, jednak coś poszło nie tak. Dziś bohater ma pretensje do ojca, że zabrał go do Europy. Jesteśmy świadkami rodzinnej psychodramy, którą rejestruje brat Tima, reżyser tego filmu.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Dziecko swoich czasów
  • Dziecko z pyłu (Child of Dust)

    reż. Weronika Mliczewska
    dok2025

    Sang był jednym z setek tysięcy dzieci spłodzonych przez amerykańskich żołnierzy podczas wojny w Wietnamie. Dziś chciałby poznać biologicznego ojca. Wyprawa do USA znaczy dla niego bardzo dużo, kiedy jednak spotyka swoją nową rodzinę, nic nie jest tym, czego się spodziewał.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Dziecko z pyłu
    Nagrody:Złoty Lajkonik / Złoty Róg / Nagroda Specjalna
  • Gospodyni roku (Housewife of the Year)

    reż. Ciaran Cassidy
    dok2024

    Ciepły obiad na stole, czysty dom, dzieci pod dobrą opieką i zadowolony mąż. Za tym idealnym, tradycyjnym wizerunkiem irlandzkiego gospodarstwa domowego stały nieraz bardzo zmęczone i samotne kobiety. Szansą na wyjście z domu był dla nich ogólnokrajowy konkurs „Gospodyni roku”, telewizyjny show emitowany w latach 1969–1995.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Gospodyni roku
  • Graceless Age: Ballada o Johnie Murrym (The Graceless Age)

    reż. Sarah Share
    dok2023

    John Murry, przybrany krewniak noblisty Williama Faulknera, a przede wszystkim wyobcowany i niepokorny muzyk z południa USA, trafia na irlandzkie wybrzeże, by znaleźć ukojenie. Reżyserka towarzyszy mu w powrocie do przeszłości i w symbolicznej próbie odnowy.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Graceless Age: Ballada o Johnie Murrym
  • Inga

    reż. Krzysztof Kopczyński
    dok2025

    W piąte urodziny Ingi, 24 lutego 2022 roku, Rosja napadła na Ukrainę. Kraj opuściło prawie sześć milionów ludzi, w tym dwa miliony dzieci. Wraz z niewidomymi rodzicami, pięcioma kotami i psem Inga przeniosła się na ulicę Dedala w Warszawie. W cieniu konfliktu i przy towarzyszącym bólu po utracie domu, dziewczynka staje się przewodniczką rodziny po nowej rzeczywistości.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Inga
  • Kolorowy film o młodych ludziach (All the Colors of Youth)

    reż. Agnieszka Kalińska
    dok2025

    Jaka jest dzisiejsza młodzież? Gen Z wychowuje się w epoce nieograniczonych możliwości i dostępu do najnowszych technologii. A jednak kondycja emocjonalna przedstawicieli tego pokolenia pokazuje, że dorastanie w erze cyfrowej ułatwia życie, lecz nie czyni go prostszym.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Kolorowy film o młodych ludziach
  • Książę (The Prince)

    reż. Alex Sardà
    fab2024

    Artur jest tancerzem, a jego grupę taneczną czeka ważny spektakl. Jest też młodszym synem zamożnego biznesmena, którego ryzykowne decyzje mogą zaważyć na przyszłości i dobrobycie całej rodziny. W przededniu wyczekiwanej premiery Artur staje przed dylematem moralnym.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Książę
  • Ludzie i rzeczy (People & Things)

    reż. Damian Kosowski
    fab2024

    Ukraina, 2028 rok. Wojna się skończyła, pozostaje uporządkowanie trudnych spraw. Olena z córką Kirą i nowym partnerem Tymurem przyjeżdża odebrać wyniki badań DNA, które potwierdzają śmierć jej zaginionego męża. Procedura przebiega zgodnie z planem, jednak kobietę ogarniają wątpliwości.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Ludzie i rzeczy
    Nagrody:Wyróżnienie
  • Miasto które wyjechało (The Town That Drove Away)

    reż. Natalia Pietsch, Grzegorz Piekarski
    dok2025

    W Kurdystanie ostatni mieszkańcy prastarego miasta bezsilnie patrzą, jak dziedzictwo dziewięciu cywilizacji znika pod wodą, by turecki rząd mógł wybudować tamę na rzece Tygrys. Jednak nawet w najtrudniejszych momentach potrafią dostrzec drobne radości i zachowują godność, co pozwala im przetrwać.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Miasto które wyjechało
  • Miłe dziewczyny nie zadają pytań (Nice Girls Don't Ask)

    reż. Jan Krawitz
    dok2025

    W latach 50. amerykańskie szkoły zalewała fala filmów edukacyjnych, które miały kształtować wzorowe kobiece zachowanie. Historia zmontowana z fragmentów tych filmów to nie tylko spojrzenie na dawne ideały kobiecości, ale i gorzka refleksja nad ich współczesnym echem.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Miłe dziewczyny nie zadają pytań
  • Mirai

    reż. Mamoru Hosoda
    anim2018

    Ciepła animacja o dorastaniu i przezwyciężaniu zazdrości. Kilkuletni Kun musi zaakceptować młodszą siostrzyczkę Mirai, która zjawia się nagle w jego świecie. To opowieść o tym, jak odnaleźć równowagę między własnymi potrzebami a uczuciami bliskich i nauczyć się dzielić miłością. 6+

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Mirai
  • Moja utracona rosyjska matka (My Lost Russian Mother)

    reż. Sam Jones
    dok2023

    Irlandzki reżyser opowiada historię rodzeństwa, które zostało przysposobione przez amerykańską rodzinę. Gabe decyduje się na podróż do Rosji, gdzie ma nadzieję odnaleźć biologiczną matkę. Spotkanie z nią okazuje się bolesnym doświadczeniem. Historia mężczyzny i jego rozczarowanie rosyjską rodziną ma też swój niespodziewany, mroczny finał.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Moja utracona rosyjska matka
  • Motherland

    reż. Gor Arushanyan
    fab2025

    Republika Górskiego Karabachu upada. W opustoszałej górskiej wiosce słychać strzały, wybuchy i widać ciemny dym. Prawie wszyscy mieszkańcy już uciekli. Został tylko Aram. Próbuje ocalić niepełnosprawną matkę, która nie chce odejść. Azerbejdżańskie wojsko jest już blisko, a czas na decyzję się kurczy.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Motherland
  • Mój Konik (JUMP!)

    reż. Michał Cysewski
    dok2024

    Pasją Magdy jest jazda konna, jednak z powodu wysokich kosztów dziewczyna musi porzucić lekcje. Znajduje nowe hobby – hobby horsing, nietypową dyscyplinę sportową, która polega na imitowaniu jazdy konnej. Za pozornie dziecięcą zabawą kryją się poważna rywalizacja i prawdziwe emocje.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Mój Konik
  • Nadal w ruchu (Still Moving)

    reż. Rui Ting-JI
    anim2025

    Poruszająca animacja o matce i córce, które podróżują przeprowadzkowym vanem i próbują odnaleźć nowy początek po rozwodzie. Podróż staje się jednak coraz trudniejsza: deszcz pada coraz mocniej, wycieraczki przestają działać, szyby parują, a napięcie rośnie nie tylko na drodze, ale i między bohaterkami.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Nadal w ruchu
  • Na własnych zasadach (On My Own Terms)

    reż. Tadeusz Chudy
    dok2025

    Paweł trenuje boks, ale czekają go zupełnie inne wyzwania – przede wszystkim samodzielne życie, które będzie musiał rozpocząć po opuszczeniu domu dziecka. Niezależnie od tego, co się wydarzy w życiu Pawła, liczy się przede wszystkim jego relacja z najbliższą mu osobą.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Na własnych zasadach
  • Nibylandex (Neverlandex)

    reż. Agata Kapuścińska
    fab2025

    Piotruś mieszka z tatą, który bardzo o niego dba. Ojciec tłumaczy Piotrusiowi świat i przestrzega przed strasznymi niebezpieczeństwami, które czyhają na niego poza domem. Piotruś ma 35 lat i pewnego dnia trafia na starą, tajemniczą gazetkę z krzyżówkami, która otworzy mu drzwi do samodzielności.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Nibylandex
  • Nie zapomnij pamiętać (Don't Forget to Remember)

    reż. Ross Killeen
    dok2024

    Pogodna i refleksyjna opowieść o bliskości, przemijaniu, zmianie i o roli sztuki, która wychodzi poza galerie. Popularny artysta streetartowy, Asbestos, mierzy się z powolnym odchodzeniem swojej mamy, która choruje na alzheimera. Wykorzystując swoją sztukę, Asbestos wyrusza na ulice Dublina, by opowiadać o pamięci.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Nie zapomnij pamiętać
  • Ostatnie śniegi (Last snows)

    reż. Sarah Henochsberg
    fab2024

    Ferie w Alpach miały być beztroskie, ale między rodzicami panuje wyczuwalne napięcie, a młodsza siostra marudzi i wygaduje rzeczy, których nie powinna. Dziesięcioletnia Sacha wie, że to ich ostatni wspólny wyjazd, i stara się zadbać atmosferę i o całą rodzinę.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Ostatnie śniegi
  • O człowieku, który dzielił się swoim ciałem (Sammi, Who Can Detach His Body Parts)

    reż. Rein Maychaelson
    fab2025

    18+ Matka Sammiego nie może się pogodzić z tym, że jej syn przez całe życie dzielił się z potrzebującymi… swoim ciałem. Dłoń, noga, oko – dzięki niezwykłej umiejętności odczepiania części ciała pomagał w sytuacjach niemożliwych. Kiedy nie pozostaje już nic do oddania, matka postanawia odzyskać syna.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu O człowieku, który dzielił się swoim ciałem
    Nagrody:Srebrny Smok
  • Pierwsze zauroczenie (Early Feelings)

    reż. Nurlan Hasanli
    fab2024

    Życie 11-letniego bohatera kręci się wokół piłki. Boisko, naklejki z piłkarzami, koszulki z nazwiskiem idola. Rutynę przerywa śmierć sąsiadki, a na pogrzebie pojawia się rodzina z zagranicy. Wśród nich – dziewczynka, od której chłopiec nie może oderwać wzroku. Czy kumple też to zauważyli?

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Pierwsze zauroczenie
  • Pokój temu domowi (Peace to This House)

    reż. Kinga Kociarz
    anim2024

    Rytmicznie skapujący ser, Matka Boska w tle, gdaczące kury w klatkach, obieranie kurczaków – wszystko to buduje niepokojącą atmosferę domu, w którym główną rolę pełnią powtarzane cyklicznie czynności. Realistyczne zdjęcia postaci kontrastują z oniryczną aurą filmu, a przewrotny finał zdaje się zadawać pytanie, czy z tego domu można się wyprowadzić.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Pokój temu domowi
  • Poskromić węże (Taking Up Serpents)

    reż. Matthias Lawetzky
    dok2025

    Członkowie niektórych wspólnot ewangelikalnych ze stanu Wirginia odprawiają niebezpieczny rytuał z udziałem jadowitych węży. Wierzą, że w ten sposób pokonują szatana. Film dla ludzi o mocnych nerwach i trzewiach.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Poskromić węże
  • Po prostu (Just)

    reż. Olga Kałagate
    fab2025

    Aga i Bartek szykują się na kolację z przyjaciółmi – a zarazem wieczór bez dzieci na mieście. Plan beztroskiego spędzenia czasu burzy jednak wyznanie przyjaciół, którzy po 15 latach związku ogłaszają rozstanie. Po tej niespodziewanej wiadomości, w drodze do domu, Aga i Bartek zaczną przyglądać się własnej relacji.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Po prostu
  • Qaher

    reż. Nada Khalifa
    fab2025

    „Gdzie lepiej? Tu czy tam?” – pytają Jasona ludzie, których spotyka, gdy po latach, już jako obywatel Kanady, wraca do Palestyny. Mężczyzna odwiedza ojczyznę z ważnego powodu. Stara się dotrzeć do rodzinnej wioski, a najtrudniejszą częścią tej podróży okaże się ostatnia mila, która uświadomi bohaterowi moc tytułowego qaher.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Qaher
  • Rozdarcia (Tears)

    reż. Paulina Ziółkowska
    anim2025

    „Rozdarcia” to kolażowa animacja, w której niezliczone możliwości przecinają się niczym splątane ulice miast. Różni ludzie, cele podróży, ideały piękna – bohaterka ma tyle dróg do wyboru i tak wiele decyzji do podjęcia każdego dnia. Czuje się zagubiona w świecie, który jest pełen pytań czekających na jej odpowiedź.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Rozdarcia
    Nagrody:Wyróżnienie
  • Sanatorium

    reż. Gar O'Rourke
    dok

    Witajcie w Kujalniku, sławnym uzdrowisku niedaleko Odessy. Mimo wakacyjnej atmosfery i sympatycznego klimatu tego miejsca w pobliżu ciągle toczy się wojna. Pobyt w czarnomorskim kurorcie to chwilowy powrót do normalności i spokoju.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Sanatorium
    Nagrody:Nagroda Specjalna
  • Spójrz na dom swój (Look Homeward)

    reż. Artem Rachkelyuk
    fab2025

    Gdy wybuchła wojna w Ukrainie, rodzice wysłali Vlada i jego siostrę do Polski, by zapewnić im bezpieczeństwo. Sami zostali w targanym konfliktem kraju. Vlad ma się opiekować młodszą siostrą, ale jego myśli nieustannie uciekają w kierunku ojczyzny, a zwłaszcza do powołanego do wojska ojca.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Spójrz na dom swój
    Nagrody:Złoty Smok / Złoty Lajkonik
  • Strach (Fear)

    reż. Robert Zawadzki
    fab2025

    Jola mieszka na Podlasiu, w pobliżu granicy z Białorusią. Jej syn Marek pracuje w Straży Granicznej i przeczesuje lasy w poszukiwaniu nielegalnych imigrantów. Jola jest taksówkarką i nie chce się wtrącać, ale pewnego dnia awaria samochodu zmusi ją do konfrontacji z własnymi przekonaniami.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Strach
  • Szczęście Agaty (Agatha's Happiness)

    reż. Krzysztof Rogulski
    dok2024

    Inspirująca opowieść o tym, że życie z chorobą to coś więcej niż tylko walka z przeciwnościami losu. Czy niepełnosprawność wyznacza granice szczęścia? Agata Roczniak – pierwsza w Polsce modelka na wózku, świetna pływaczka, prezeska Fundacji Diversum, żona i matka – udowadnia, że nie.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Szczęście Agaty
  • Światło nieśmiertelności (The Light of Immortality)

    reż. Mikołaj Janik
    dok2025

    „Badając historię światła, badamy historię człowieka” – mówi Janusz Chmielniak, największy w Polsce kolekcjoner lamp, który zgromadził ponad 1500 eksponatów z różnych epok. Film, zrealizowany w duchu kina wielkiej przygody, jest fascynującą podróżą przez dzieje ciemności i światła.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Światło nieśmiertelności
  • Tam gdzie żyją smoki (Where Dragons Live)

    reż. Suzanne Raes
    dok2024

    Film jest intymnym i czarującym portretem dziecięcych lęków i wyobrażeń, a także nieprzemijającej mocy rodzinnych mitów i artefaktów, które kształtują nasze życie. Śledzimy losy rodzeństwa Impey, które przygotowuje swój rodzinny dom na sprzedaż. Bohaterowie stają przed trudnymi wyborami, które skarby zachować, a które wyrzucić. To pokazuje, jak różne wspomnienia ma każde z nich.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Tam gdzie żyją smoki
  • Tata

    reż. Lina Vdovîi, Radu Ciorniciuc
    dok2024

    W tym filmie globalny problem, jakim jest niewidzialne niewolnictwo, spotyka się z rodzinną historią przemocy. Kiedy mołdawska dziennikarka odkrywa, że jej zatrudniony we Włoszech ojciec jest wykorzystywany i bity przez pracodawcę, przyjeżdża na miejsce i ukrytą kamerą próbuje zarejestrować nadużycia. 

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Tata
    Nagrody:Srebrny Róg
  • To wszystko przez nią (It’s All Because of Her)

    reż. Daria Kopiec
    fab2025

    Maria samotnie wychowuje zamkniętego w sobie nastoletniego syna. Kostek ignoruje próby kontaktu, a ich relacja wydaje się zamrożona. Maria znajduje sposób, by do niego dotrzeć, ale ucieka się do mistyfikacji i kłamstwa, które będą ją drogo kosztować. Film dla osób 18+.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu To wszystko przez nią
    Nagrody:Wyróżnienia
  • We krwi (In the Veins)

    reż. Maciej Tyburski
    dok2025

    To miał być film o Józefie Lewartowskim – Żydzie, komuniście i organizatorze powstania w getcie warszawskim. Niespodziewanie zmienia się w portret jego prawnuka Josepha, paryżanina, który – próbując zrozumieć historię ruchu oporu w rodzinie – zaczyna ją współtworzyć.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu We krwi
  • Wielki szef (The Big Chief)

    reż. Tomasz Wolski
    dok2025

    Pracował dla radzieckiego wywiadu, sfingował swoją kolaborację z Gestapo i do końca życia musiał się z tego tłumaczyć. W Polsce 1968 roku jako ofiara antysemickiej nagonki został zamknięty w areszcie domowym. Z kreatywnie wykorzystanych archiwaliów wyłania się niezwykła postać Leopolda Treppera.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Wielki szef
  • Zatańcz ze mną, tato (Dance with Me, Dad)

    reż. Małgorzata Goździk
    dok2025

    Dorosła córka próbuje zbliżyć się do emocjonalnie niedostępnego ojca. W ich relacji odbija się szerszy konflikt dwóch pokoleń: starszego, które nie umie szczerze mówić o uczuciach, i młodszego, które potrzebuje otwartego dialogu. 

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Zatańcz ze mną, tato
    Nagrody:Wyróżnienie
  • Zdjęcia w mojej głowie (I Dream in Photos)

    reż. Gary Lennon
    dok

    Nagrodzony Pulitzerem fotoreporter Cathal McNaughton u szczytu kariery postanawia porzucić wymarzony zawód. Powrót z życia w strefach wojny do wiejskiego domku na irlandzkiej wsi nie jest dla niego łatwy. McNaughton ma wreszcie czas, by odbudować relację z dorastającym synem i zająć się rodzicami, jednak wspomnienia z przeszłości go nie opuszczają. 

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Zdjęcia w mojej głowie