Berchidda Live

Włochy2023dokument93'Międzynarodowy konkurs DocFilmMusic

Koncerty w lesie, w kościele, na skale, na stacji kolejowej – festiwal Time in Jazz jest organicznie związany z miejscem, w którym odbywa się od 1988 roku. Czyli z miasteczkiem Berchidda na Sardynii, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody można chłonąć rozmaite tradycje: od jazzowych improwizacji przez muzykę świata po grane na ulicach utwory Nino Roty. Film jest portretem tej klimatycznej imprezy, skomponowanym z materiałów współczesnych i archiwalnych. Tworzą ją przede wszystkim ludzie, czyli artyści, bywalcy festiwalu i jego organizatorzy oraz lokalni mieszkańcy.

Partner
reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Gianfranco CabidduGość Q&A

Reżyser i scenarzysta urodzony w Cagliari we Włoszech. Jest etnomuzykologiem z wykształceniem w dziedzinie muzyki klasycznej i jazzu. Wyreżyserował m.in. "Disamistade" (1989, Złota Palma dla Najlepszego Debiutanta na Festiwalu w Valencii, Nastro d'Argento SNCC, Nominacja do nagrody David di Donatello dla Najlepszego Debiutanta), "Cine-koncert Sonos 'e Memoria" (1995), specjalne wydarzenie na 52. Festiwalu Filmowym w Wenecji, czy "Il figlio di Bakunin" wyprodukowany przez Giuseppe Tornatore (1997, Grolla d'Oro i Nastro d'argento SNCC za Muzykę i Produkcję, Nominacja do David di Donatello). Mieszka w Rzymie.

Gość Q&A, portret reżysera
Michele MellaraGość Q&A

Reżyser filmów dokumentalnych. Od około dwudziestu lat wspólnie z Alessandro Rossim tworzy silny duet artystyczny. W 2003 roku rozpoczęli oni swoją przygodę z kinem dokumentalnym. Ich filmografia obejmuje m.in. "Domà case a San Pietroburgo" (2003); "Un metro sotto i pesci" (2006); "Le vie dei farmaci" (2007); "La febbre del fare" (2010); "God save the green" (2012); "Morris Bag" (2013). Są laureatami głównych nagród na licznych festiwalach zarówno we Włoszech, jak i za granicą. Ich filmy były emitowane na całym świecie przez telewizje w ponad 50 krajach.

Gość Q&A, portret reżysera
Alessandro RossiGość Q&A

Reżyser filmów dokumentalnych. Od około dwudziestu lat wspólnie z Michele Mellarą tworzy silny duet artystyczny. W 2003 roku rozpoczęli oni swoją przygodę z kinem dokumentalnym. Ich filmografia obejmuje m.in. "Domà case a San Pietroburgo" (2003); "Un metro sotto i pesci" (2006); "Le vie dei farmaci" (2007); "La febbre del fare" (2010); "God save the green" (2012); "Morris Bag" (2013). Są laureatami głównych nagród na licznych festiwalach zarówno we Włoszech, jak i za granicą. Ich filmy były emitowane na całym świecie przez telewizje w ponad 50 krajach.

produkcja
Ilaria Malagutti (Mammut Film Srl)
Fotos
Kadr z filmu Berchidda Live