Tako rzecze Peaches

Niemcy2024dokument102'Międzynarodowy konkurs DocFilmMusic

Performerka, prowokatorka, kobieta petarda – w szóstej dekadzie życia Peaches nie zwalnia tempa. Wręcz przeciwnie: tournee z okazji dwudziestolecia albumu „Teaches of Peaches” było eksplozją kreatywności. A dla twórców filmu to również okazja, by poznać bliżej tę wywrotową artystkę, ikonę feminizmu i kultury queerowej. Powstał dokument napędzany punkową energią i zarazem intymny. Kamera towarzyszy wokalistce nie tylko na koncertach, ale także w jej berlińskim mieszkaniu i w gronie przyjaciół, a unikalne archiwalia odsłaniają jej mniej znaną przeszłość. Mimo upływu lat polityczne przesłanie Peaches nie traci na aktualności. Seans 18+

Rekomendacja HER Docs
reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Philipp Fussenegger

Austriacki reżyser, scenarzysta i producent. W 2016 roku zdobył uznanie Niemieckiej Akademii Filmowej za film "Henry" otrzymując Nagrodę First Steps. Jego debiutancki dokument "I Am the Tigress" (2021) eksploruje fascynujące życie kulturystki Tischy 'Tygrysicy' Thomas. Od 2022 roku kształtuje scenę SexTech jako założyciel "Cybrothel Berlin", angażując się w wizjonerski dyskurs i otwierając nowe obszary między ludźmi a maszynami. "Teaches of Peaches" to jego drugi pełnometrażowy dokument.

Gość Q&A, portret reżysera
Judy Landkammer

Montażystka i reżyserka filmowa urodzona w 1988 roku w Landshut. Studiowała Sztukę Multimedialną w Salzburgu, Austrii. Jest montażystką wielu filmów, m.in: "Henry" (jej pierwszy średniometrażowy film), który zdobył nagrodę First Steps w 2016 roku, "The Misandrists" (jej pierwszy pełnometrażowy film), który miał premierę na 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie w 2017 roku, "Bester Mann", który otrzymał nagrodę jury w kategorii średniometrażowych filmów na Festiwalu Filmowym Maxa Ophülsa w 2018 roku, czy "I Am the Tigress", który świętował swoją światową premierę na Festiwalu Filmowym Maxa Ophülsa w 2021 roku. "Nauczyciele Peaches" to pierwszy projekt, który współreżyserowała.

zdjęcia
Dino Osmanovic
bohaterowie
Peaches , Chilly Gonzales, Leslie Feist, Shirley Manson, Charlie Le Mindu, Black Cracker
muzyka
Peaches
dźwięk
Reemt Allerding, Jonas Hofer, Paul Eisenach
montaż
Judy Landkammer
produkcja
Cordula Kablitz-Post (Avanti Media Fiction)
Fotos
Kadr z filmu Tako rzecze Peaches