Wzloty i upadki włoskiego klubu piłkarskiego

Włochy2023dokument20'Międzynarodowy konkurs krótkometrażowy

100 lat z historii jednego klubu. Sambenedettese, włoska drużyna piłkarska z małego miasteczka nad Morzem Adriatyckim, w latach 70. była o krok od awansu do Serie A. Przez chwilę trenerem zespołu był nawet sam Zbigniew Boniek. Twórcy przeprowadzili żmudne poszukiwania, aby odnaleźć materiały archiwalne na temat drużyny i miasta San Benedetto, z którego pochodził zespół. Historia o drużynie splata się z narracją polityczną, opowiadając z unikalnej perspektywy o najkrwawszych i najbardziej brutalnych latach w historii Włoch.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Giovanni MerliniGość Q&A

Jeden z założycieli kolektywu Giungla, stowarzyszenia kulturalnego zaangażowanego w produkcję filmów krótkometrażowych i teledysków muzycznych, jak również organizowanie wydarzeń związanych z kinem, w tym Pirate Cinema Party. W 2022 roku wyreżyserował krótkometrażowy film "Talafì", a w 2023 roku zdobył Specjalne Wyróżnienie Ugo Adilardi w konkursie Zavattini za projekt "Forza e Coraggio". Obecnie pracuje nad swoim pierwszym pełnometrażowym filmem.

Gość Q&A, portret reżysera
Francesco BovaraGość Q&A

Aktor i reżyser, ukończył studia aktorskie w Teatro Stabile w Genui w 2019 roku. Jest współzałożycielem kolektywu Giungla, stowarzyszenia kulturalnego zaangażowanego od 2018 roku w produkcję filmów krótkometrażowych i teledysków muzycznych, jak również w organizację wydarzeń związanych z kinem, w tym Pirate Cinema Party. Pracował jako aktor w filmach Andrei Segre i Susanny Nicchiarelli. W 2021 roku wyreżyserował teledysk do utworu "Nemi" dla duetu muzycznego "Appendice", którego jest wokalistą.

scenariusz
Francesco Bovara, Giovanni Merlini
animacja
Lorenzo Silano
muzyka
Alberto Moscone
montaż
Pierfrancesco Tripodi
produkcja
Antonio Medici (AAMOD - Archivio Audiovisivo del Movimento Operaio e Democratico), (Giungla Collective), Andrea Damiano
Fotos
Kadr z filmu Wzloty i upadki włoskiego klubu piłkarskiego