Lili

Polska2023dokument73'Konkurs polski

Lili ma osiem lat i próbuje zrozumieć świat dorosłych. Mieszka w Norwegii, gdzie wyemigrowali jej rodzice, którzy nie są już razem. Tata w ramach wspólnego spędzania czasu zabiera ją na wycieczki z plecakiem, co jest szansą na pogłębienie ich relacji. Jeżdżą autostopem, śpią pod namiotem, wędrują po fiordach, a Lili zadaje trudne pytania. Po rozstaniu jej rodzice ułożyli sobie życie na nowo, co oznacza powiększenie się rodziny dziewczynki o kolejne osoby. Jak Lili odnajdzie się w tym nowym, patchworkowym układzie?

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Sylwia RosakGość Q&A

Pełnoetatowa reżyserka i scenarzystka. Magistra reżyserii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Doświadczenie zdobywała, pracując m.in. z nominowanymi do Oscara: Bartoszem Konopką i Anetą Kopacz. Zrealizowane przez nią filmy krótkometrażowe z powodzeniem trafiały na międzynarodowe festiwale. W 2019 roku za projekt filmu „Lili" otrzymała nagrodę HBO Award na pitchingu "Doc Lab Poland_Docs To Start" podczas 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego . Od 2021 reżyserka dwóch seriali telewizyjnych dla głównych polskich nadawców („Przyjaciółki” – Polsat, „Barwy Szczęścia” – TVP).

zdjęcia
Wojciech Ratajczak, Filip Madej
scenariusz
Sylwia Rosak
bohaterowie
Lilianna Biskup, Tomasz Biskup, Justyna Jarzębak, Magdalena Biskup, Ksawery Bednarz, Kristian Knutsen Vik, Elle Cecile Førde Vik, Oda Førde Vik
muzyka
Mateusz Sarapata, Michał Sarapata
dźwięk
Krzysztof Owczarek
montaż
Karolina Maciejewska, Krzysztof Komander
produkcja
Tomasz Morawski, Katarzyna Kuczyńska (HAKA FILMS)
Fotos
Kadr z filmu Lili
Zwiastun