All Inclusive

Polska2024fabuła108'Pokaz specjalny

Małgorzata Szumowska i Michał Englert po raz kolejny oferują nieoczywiste, autorskie kino, które trudno zaszufladkować, choć można znaleźć w nim sporo kinofilskich smaczków. „All Inclusive” prezentuje pełen pakiet polskich postaw, przywar i charakterów. Pretekstem do przyjrzenia się rodakom jest duża, zorganizowana wycieczka do Agadiru. Wśród podróżujących znaleźli się m.in. rozmodleni i żyjący w przedślubnej czystości narzeczeni, filozof intelektualista, niepoprawna optymistka i melancholik ze znudzoną partnerką, ale też polski patriota i malkontent, który boi się tknąć hotelowych sztućców. Charakterystyczne dokumentalne gadające głowy spotykają się tu z musicalowymi scenami i dramatem obyczajowo-egzystencjalnym, a naturszczycy z zawodowymi aktorami, takimi jak Andrzej Chyra czy Izabela Kuna.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Małgorzata Szumowska

Reżyserka filmowa, urodzona w Krakowie. W 1998 ukończyła wydział reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, wcześniej przez dwa lata studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. W roku 2001 została członkinią Europejskiej Akademii Filmowej. Zadebiutowała w 2000 roku filmem "Szczęśliwy człowiek", lecz jej pierwszym obficie nagradzanym filmem w Polsce były na poły autobiograficzne "33 sceny z życia" (2008). W ciągu dalszej swojej kariery filmowej Szumowska zasłynęła z reżyserii takich filmów jak "W imię..." (2013), "Body/Ciało" (2015), "Twarz" (2018), "Sponsoring" (2011), "Kobieta z ..." (2023), które były prezentowane i nagradzane na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych.

Gość Q&A, portret reżysera
Michał Englert

Polski operator filmowy i scenarzysta, laureat nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych (2008) za najlepsze zdjęcia do filmu "33 sceny z życia" (2008). W 2000 roku ukończył studia na Wydziale Operatorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Stale współpracuje (również jako współreżyser) z Małgorzatą Szumowską, ale jest też autorem zdjęć do międzynarodowych produkcji. Za zdjęcia nagradzany w Sundance i Gdyni.

zdjęcia
Michał Englert
scenariusz
Małgorzata Szumowska, Michał Englert
muzyka
Paweł Mykietyn
montaż
Jacek Drosio
produkcja
Małgorzata Szumowska, Michał Englert, Jacek Drosio (Nowhere Sp. z o.o.)
Fotos
Kadr z filmu All Inclusive