Ciężko pracujący

Austria2022dokument21'Short Matters! Krótkie filmy roku

Film o bohaterach drugoplanowych, które zwykle pozostają w tle gier wideo: NPC. Są to postacie niebędące graczami, które zaludniają cyfrowy świat jako statyści, aby stworzyć pozory normalności. Praczka, stajenny, zamiatacz ulic i stolarz są obserwowani z etnograficzną precyzją. Są to syzyfowe maszyny, których rutyna pracy, wzorce aktywności, a także błędy i awarie tworzą żywą analogię do pracy w kapitalizmie.

Partner
reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Susanna Flock

Mieszka i pracuje w Wiedniu jako artystka wizualna/medialna. Ukończyła Uniwersytet Sztuki i Projektowania w Linzu (2015) oraz Akademię Sztuk Pięknych w Wiedniu (2017) w Austrii. Tworzy w dziedzinie wideo i instalacji wideo i koncentruje się na zjawiskach internetowych. Niedawno otrzymała nagrodę Pixel, Bytes and Film Residency (2020), Viktor-Fogarassy-Price (2019), Rote Fabrik Residency Zurich (2019), start-scholarship for media arts Austria (2018) oraz stypendium w Akademie Schloss Solitude (2018). Dołączyła do Total Refusal w 2020 roku.

Robin Klengel

Mieszka i pracuje jako artysta i antropolog kultury w Wiedniu i Grazu. Prowadzi badania, pisze teksty, prowadzi wykłady i kursy oraz kręci filmy w dziedzinie artystyczno-naukowych badań przestrzeni miejskich i cyfrowych. Studiował antropologię kulturową w Grazu i Berlinie. Od 2021 r. jest współprzewodniczącym interdyscyplinarnej przestrzeni sztuki i kultury Forum Stadtpark w Grazu. Współzałożyciel kolektywu Total Refusal w 2018 roku.

Leonhard Müllner

Mieszka i pracuje w Wiedniu jako artysta wizualny i badacz mediów. Studiował sztukę wizualną i medialną w Linzu, Lipsku i Wiedniu, a obecnie jest doktorantem w dziedzinie studiów medialnych pod kierunkiem Helmuta Lethena w MKKD Linz. W 2018 roku był współzałożycielem kolektywu Total Refusal.

Michael Stumpf

Studiował filozofię w Wiedniu oraz teorię kultury medialnej i sztuki w Linzu (studia nieukończone). Jego badania łączą fenomenologię z semiotyką mediów i kultury, analizując znaczenie i sposób działania popularnych tropów kulturowych. Pracuje jako artysta, projektant i programista. Jest współzałożycielem kolektywu Total Refusal w 2018 roku.

zdjęcia
Susanna Flock, Robin Klengel, Leonhard Müllner, Michael Stumpf
scenariusz
Susanna Flock, Robin Klengel, Leonhard Müllner, Michael Stumpf
muzyka
Adrian Jonas Haim
dźwięk
Bernhard Zorzi
montaż
Susanna Flock, Robin Klengel, Leonhard Müllner, Michael Stumpf
produkcja
Susanna Flock, Robin Klengel, Leonhard Müllner, Michael Stumpf, (Total Refusal)
Fotos
Kadr z filmu Ciężko pracujący