Stay Homas. Zespół, który nie powinien istnieć

Hiszpania2024dokument81'Międzynarodowy konkurs DocFilmMusic

„Robią dobrą robotę dla naszego zdrowia psychicznego” – mówi jedna z fanek. W istocie, trio z Barcelony wielu pomogło przetrwać lockdown. Piosenki, które Stay Homas nagrywali na swoim balkonie, odnosząc się w nich do sytuacji pandemicznej, stawały się wiralami. A grupa, zyskała popularność na całym świecie, współpracując m. in. z Michaelem Bublé. Lecz przyszedł wreszcie moment, kiedy przestali być fenomenem wyłącznie internetowym. Dokument śledzi ewolucję zespołu, który w zmieniających się warunkach zaczyna profesjonalizować się, szukać świeżego tonu i nowego kontaktu ze swą publicznością.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Oriol GispertGość Q&A

Dziennikarz, reżyser, producent wykonawczy i profesor. Specjalizuje się w dokumentach społecznych. Od 1989 roku portretował ludzi i sytuacje na wszystkich kontynentach. Większość swoich projektów zrealizował za pośrednictwem firmy produkcyjnej La Lupa Produccions, założonej w 2005 roku.

Gość Q&A, portret reżysera
Nick BolgerGość Q&A

Producent i reżyser działający głównie w branży telewizyjnej. Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu pracował nad tworzeniem atrakcyjnych i zapadających w pamięć treści, które przyciągają widzów na całym świecie. W 2002 roku założył firmę produkcyjną Icon International.

Gość Q&A, portret reżysera
Ramon Balagué

Reżyser i producent. Prowadzi firmę produkcyjną Minifilms TV. Jego seriale popularnonaukowe podróżują po całym świecie w poszukiwaniu najbardziej błyskotliwych umysłów naszych czasów.

zdjęcia
Camille Irrgang
scenariusz
David Casademunt, Oriol Gispert, Nick Bolger, Ramon Balagué
muzyka
Stay Homas
montaż
David Casademunt
produkcja
Oriol Gispert (LaLupa Produccions), Nick Bolger (Icon International), Ramon Balagué (MiniFilms TV)
Fotos
Kadr z filmu Stay Homas. Zespół, który nie powinien istnieć