Latające ręce

Hiszpania2023dokument78'Ziemia obiecana

Mieszkająca w regionie Baltistan, Aniqa Bano rodzi głuchoniemą dziewczynkę, Narjis. Do tego czasu nie wiedziała, że dzieci z taką niepełnosprawnością są odrzucane przez swoje rodziny i nie otrzymują tożsamości ani imienia. 16 lat później Aniqa i jej córka zabierają nas w podróż po regionie, w którym kobieta zbudowała zarówno szkołę, jak i dom dla osób niesłyszących. Jest to opowieść o zaangażowaniu, o tym, jak integracja i równe szanse są bezpośrednią korzyścią dla współistnienia społeczeństwa.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Marta GómezGość Q&A

Dołączyła do Al Borde Films w 2020 roku, współreżyserując wraz z Paulą filmy "Manufacturing Women 2.0" i "Northern Wilderness". Inne filmy dokumentalne to "In Ruins", nominowany do nagrody Goya Awards 2024 i "Flying Hands", który ma premierę w 2024 roku. Marta jest obecnie w trakcie produkcji filmu fabularnego "Call Me Sinsorga".

Paula Iglesias

W 2015 roku wraz z Aną Serną założyła Al Borde Films, skupiając się na społecznych projektach dokumentalnych. Ich film „They're Just Fish” zdobył Wielką Nagrodę Kina Hiszpańskiego na Zinebi'61 i był nominowany do nagrody Goya. Ich filmy brały udział w festiwalach takich jak HotDocs, FipaDoc, Seminci czy MiradasDoc.

zdjęcia
Marta Gómez, Paula Iglesias
muzyka
Abdul Hameed, Iosu Gonzalez
dźwięk
Abdul Hameed
montaż
Raúl Barreras
produkcja
Sara Blanco, Paula Iglesias, Marta Gómez, Noelia del Potro, Marta Casquero (Flying Hands Documental AIE)
Fotos
Kadr z filmu Latające ręce