Gala Industry dziś wieczorem w Małopolskim Ogrodzie Sztuki

2.06.2023, godz. 21:00, Małopolski Ogród Sztuki

Dziś w Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbędzie się Gala Industry podczas której poznamy pierwszych festiwalowych laureatów. Nagrody otrzymają autorzy najlepszych projektów prezentowanych podczas tegorocznych pitchingów: Animated in Poland, Docs to Go!, Docs to Start.
DOC LAB POLAND to największy w Polsce program skierowany do filmowców-dokumentalistów. Współorganizowany jest przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego, którego kolejna sesja odbyła się w ramach 63. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Wstępem do wręczenia nagród KFF Industry i Doc Lab Poland będzie koncert realizowany w ramach Retroteki z FINĄ.

Koncert Młynarski/Masecki/Markowicz. Spotkanie z kulturą żydowską.

Trio Młynarski / Masecki / Markowicz przeniesie nas do warszawskich teatrów i rewii międzywojnia. Usłyszymy repertuar autorstwa największych twórców międzywojennej, polskiej muzyki rozrywkowej, takich jak Henryk Wars, Zygmunt Białostocki, Marian Hemar czy Emmanuel Schlechter. Tym razem są to piosenki z zaginionego świata polskich Żydów. Zabawne szmoncesy, poruszające ballady oraz klezmerski jazz przywołują pamięć o ludziach i świecie, którego już nie ma, a który ożywa na moment podczas koncertu.

Partner: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny FINA

Wstęp z akredytacją

Kategoria: News.

Aktualności

118 z 1939