KFF INDUSTRY: Nabór projektów na pitching ANIMATED IN POLAND

Ruszył nabór projektów do udziału w ANIMATED IN POLAND – pitchingu polskich projektów krótkometrażowych animacji na ostatnim etapie produkcji, który odbędzie się w ramach KFF Industry na 64. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Termin zgłoszeń upływa 16 kwietnia.

Krakowska Fundacja Filmowa, organizator Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz odbywających się równolegle z festiwalem wydarzeń branżowych KFF Industry, zaprasza do zgłoszeń projektów filmów animowanych na pitching Animated in Poland, który powstał z myślą o prezentacji najnowszych filmów animowanych tworzonych w Polsce. Reprezentanci wyselekcjonowanych projektów opowiedzą o swoich filmach i pokażą ich fragmenty, nim te trafią do programów polskich i zagranicznych festiwali filmowych.

Do udziału w pitchingu można zgłaszać projekty polskich filmów animowanych, będące na ostatnim etapie produkcji, które swoją premierę będą miały w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Reprezentanci projektów wybranych spośród nadesłanych zgłoszeń wezmą udział w pitchingu 28 maja 2024. Podobnie jak w ubiegłych latach przed pitchingiem uczestnicy wezmą udział w szkoleniu przygotowującym do prezentacji projektów, połączonym z krótkimi konsultacjami. 

Szkolenie poprowadzi Maarten van Gageldonk, dyrektor programowy Festiwalu Kaboom, największego festiwalu filmów animowanych w Holandii. Maarten prowadzi też zajęcia magisterskie z zakresu animacji w Master Institute of Visual Cultures (MIVC) w mieście Den Bosch. W ostatnich latach współredagował książkę Animation and Memory (2020), wydaną przez Palgrave Macmillan.

Osoby zainteresowane zgłoszeniem projektu do udziału w Animated in Poland prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego najpóźniej do 16 kwietnia 2024.

Formularz zgłoszeniowy.

Dla najlepszych projektów prezentowanych podczas pitchingu przewidziane są nagrody ufundowane przez partnerów – Wytwórnia Filmów Fabularnych we Wrocławiu, Studio Sound Mind,  studio Fixafilm oraz Crew United:

– Wyróżnienie Specjalne WFF o wartości 30.000 PLN w formie wkładu niepieniężnego (aportu rzeczowego) w produkcję filmu realizowanego przez wyróżnionego twórcę/producenta lub kolejnego projektu, m.in. poprzez użyczenie sprzętu i infrastruktury oraz wykonanie wybranych usług. Wyróżnienie będzie zrealizowane w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu.

 – bon Studia Sound Mind na 10 dni post-produkcji dźwięku do filmu (przy założeniu, że całość post-produkcji dźwięku będzie zrealizowana w Studio Sound Mind).

– bon studia Fixafilm na usługi w zakresie postprodukcji obrazu o wartości 10 000 PLN

– trzyletnia subskrypcja Crew United w statusie Premium – dla reżysera i producenta wyróżnionego projektu. 

Studio Sound Mind zostało założone i jest prowadzone przez Michała Fojcika – uznanego reżysera dźwięku, członka stowarzyszenia Motion Picture Sound Editors (MPSE), odpowiedzialnego za dźwięk takich filmów jak: “Biała odwaga”, “Pianoforte” oraz „Bogowie”. Studio oferuje pełną postprodukcję dźwięku do filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych.

FIXAFILM to założone w 2012 roku i certyfikowane przez Dolby Vision studio postprodukcji obrazu z siedzibą w Warszawie. Korzystając z nowoczesnych technologii oraz umiejętności doświadczonego zespołu, firma oferuje pełne spektrum usług od cyfrowej obsługi planu filmowego, poprzez montaż, korekcję barwną, efekty specjalne, aż po mastering i archiwizację. Fixafilm koncentruje się na filmach fabularnych, dokumentalnych, serialach oraz współpracy międzynarodowej. Ostatnie realizacje to m.in. Za Duży Na Bajki 2 (2024), Święty (2023), Kobieta na dachu (2022), Fucking Bornholm (2022), Hopper/Welles (2020) oraz seriale dla takich nadawców jak Netflix, Disney, SkyShowtime, SVT, ARTE, TVN, czy CANAL+.

Wytwórnia Filmów Fabularnych we Wrocławiu jest państwową instytucją kultury z wyjątkową 70-letnią historią i tradycją. To miejsce umożliwiające realizację wszystkich etapów profesjonalnej produkcji filmowej i telewizyjnej. Działalność instytucji obejmuje także edukację i profesjonalizację zawodową w zakresie nowych technologii i filmu, a także upowszechnianie kultury. W siedzibie WFF we Wrocławiu znajdują się dwie hale zdjęciowe (m.in. studio z greenboxem), sala kinowa, studio dźwiękowe, Studio Animacji, magazyn kostiumów i rekwizytów oraz pracownie komputerowe.

Crew United to platforma networkingowa i baza danych dla europejskiej branży filmowej. Umożliwia użytkownikom prezentację filmowego dorobku w zakresie wszystkich form audiowizualnych; bezpośrednie poszukiwanie współpracowników i nawiązywanie kontaktów oraz szeroki research rynku. Portal funkcjonuje od 27 lat, jest dostępny w 9 wersjach językowych i ma zarejestrowanych ponad 50 000 użytkowników.

Tegoroczne KFF Industry odbędzie się w formule na żywo. Animated in Poland to sekcja skierowana do producentów i twórców filmów animowanych. Oprócz pitchingu, który jest centralnym wydarzeniem, dla branży animowanej organizowany jest także Talent Market oraz warsztaty i prezentacje. W pitchingu Animated in Poland oraz towarzyszących mu konsultacjach z ekspertami co roku uczestniczą międzynarodowi profesjonaliści związani z branżą filmu animowanego i krótkometrażowego – reprezentanci festiwali, selekcjonerzy międzynarodowych festiwali filmowych, w tym tych największych – takich jak Berlinale, Cannes, Sundance czy Wenecja, reprezentanci instytucji filmowych, dystrybutorzy oraz agenci sprzedaży. Bezpośrednio po pitchingu, odbędą się spotkania one-to-one one-on-one między reprezentantami prezentowanych projektów a oglądającymi prezentacje specjalistami. 

Pitching Animated in Poland odbył się po raz pierwszy w maju 2013 roku podczas 53. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego we współpracy z magazynem „Shortcut”. W ramach ubiegłorocznej edycji wydarzenia zaprezentowano m.in. film  „Joko” w reżyserii Izabeli Plucińskiej, który zostanie premierowo zaprezentowany na festiwalu w Annecy, czy „Puste Przestrzenie” Marty Koch, który właśnie rozpoczyna swoją drogę festiwalową. Producentem obu filmów jest firma Animoon. 

Informacji dotyczących wydarzenia udziela Marta Świętek – [email protected] 

64. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 26 maja – 2 czerwca 2024 roku. Więcej informacji o festiwalu oraz o towarzyszących mu wydarzeniach branżowych znaleźć można tutaj.

Aktualności

55 z 1081