KFF INDUSTRY: Zapisy na warsztaty ze storyboardu

Trwają zapisy na warsztaty „Storyboard. Od wizualnego brudnopisu do branżowego narzędzia”, jedno z wydarzeń branżowych KFF Industry. Swoje zgłoszenia można przesyłać do 21 maja.

Podczas zajęć uczestnicy postarają się zdefiniować dobry storyboard. Poznają podstawy pracy ze storyboardem, zobaczą przykłady różnych rodzajów, technik, oprogramowania oraz metod użycia w różnych branżach, ze szczególnym uwzględnieniem animacji.

Warsztaty, organizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów Polskiej Animacji (SPPA), są jednym z wydarzeń skierowanych do twórców filmów animowanych – Animated in Poland – odbywających się w ramach KFF Industry. Warsztaty ze storyboardu odbędą się 28 maja o godzinie 16:30 w sali konferencyjnej Copernicus w hotelu Grand Ascot.

Zajęcia „Storyboard. Od wizualnego brudnopisu do branżowego narzędzia” poprowadzi Mateusz Kowalczyk, współzałożyciel i dyrektor zarządzający w krakowskim studiu animacji Pigeon. Zajmuje się prowadzeniem procesu produkcji, poszukiwaniem i wdrażaniem nowych projektów oraz działa jako producent wykonawczy przy głównych projektach studia. Jest także odpowiedzialny za utrzymanie i rozwój kreatywnego zespołu. Z jego inicjatywy firma weszła na poziom międzynarodowy. Buduje relacje z klientami i innymi koproducentami z branży animacji na całym świecie (USA, Europa, Bliski Wschód). Studio Pigeon specjalizuje się w animowanych formach promocji na potrzeby internetu i telewizji oraz realizuje produkcje fabularne.

Do udziału w warsztatach może zgłosić się każdy, bez względu na dotychczasowe doświadczenie. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 21 maja na adres Katarzyny Kąkol: [email protected].