Kids&Youth. Kino dla młodych

7 filmów
Nocowanki u przyjaciółki, nieoczekiwane międzygatunkowe przyjaźnie, podróż na Islandię, zabawy w detektywów, a nawet doświadczenie emigracji czy zwyczajne codzienne obowiązki, można potraktować jako niezwykłą przygodę, która daje mnóstwo frajdy, ale przede wszystkim pozwala zdobyć nowe doświadczenia.
 • Dlaczego walczymy? (Why We Fight)

  reż. Camille Etienne, Solal Moisan
  dok2023

  23-letnia Camille Etienne, francuska aktywistka działająca na rzecz klimatu i sprawiedliwości społecznej wyrusza z kamerą i dwójką najlepszych przyjaciół na Islandię, aby na własne oczy zobaczyć to, o co od wielu lat walczy: topniejący lód. Dzieląc się bardzo osobistą relacją ze swojej podróży stara się zainteresować opinię publiczną tematem, by wzmocnić świadomość społeczeństw na temat kryzysu klimatycznego.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Dlaczego walczymy?
 • Dziewczynka z dala od domu (Girl Away From Home)

  reż. Simon Lereng Wilmont, Alisa Kovalenko
  dok2024

  Film opowiada o 13-letniej Nastii, elitarnej gimnastyczce z Kijowa. Po wygraniu mistrzostw Ukrainy ze swoją zgraną grupą przyjaciół, Nastia zostaje zmuszona do ucieczki do Niemiec ze swoją babcią z powodu wojny na Ukrainie.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Dziewczynka z dala od domu
 • Dziewczyńskie historie (Girls' Stories)

  reż. Aga Borzym
  dok2023

  Nie ma nic lepszego niż czas spędzony z przyjaciółką! Wspólne nocowanki w ogrodzie pod gołym niebem i godziny spędzone na podwórku – nikt nie zrozumie nas tak dobrze jak ona, a w dodatku można z nią porozmawiać o wszystkim. O pierwszych miłościach i relacjach z rodzicami. O postrzeganiu własnego ciała i nadchodzącej pierwszej miesiączce. O szkole i obowiązujących w niej dziwnych zakazach i nakazach. Jagoda i Zuzia są szczere, pełne pozytywnej energii i gotowe zawojować świat!

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Dziewczyńskie historie
 • Haker (Hacker)

  reż. Poul Berg
  fab2019

  Trzynastoletniego hakera z domu dziecka odwiedza dwóch mężczyzn z wywiadu twierdząc, że na tajemniczej taśmie znajduje się jego matka. Chłopak postanawia rozpocząć własne dochodzenie.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Haker
 • Jednorożec w śniegowych spodniach nagle uciekł (The Unicorn in Snowpants Suddenly Ran Off)

  reż. Philipp Schaeffer
  dok2023

  Film przenosi nas do świata trzech pewnych siebie dzieci, dla których niewidomość nie jest niepełnosprawnością, lecz innym rodzajem normalności. Skowronki, telefony i krótkie opowieści odgrywają w nim istotną rolę.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Jednorożec w śniegowych spodniach nagle uciekł
 • Operacja mumia (Operation Mummy)

  reż. Grethe Bøe-Waal
  fab2019

  Młodzi detektywi – Tiril i Oliver – są świadkami dziwnych wydarzeń w lokalnym muzeum. Do ich miasteczka przyjechała mumia faraona! Zaintrygowani wypadkami w trakcie przygotowań do otwarcia wystawy postanawiają przyjrzeć się im bliżej.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Operacja mumia
 • Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię (The Bears' Famous Invasion of Sicily)

  reż. Lorenzo Mattotti
  anim2019

  Animowana baśń o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy na podstawie książki Dino Buzzatiego.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię