Kids&Youth. Kino dla młodych

6 filmów
Za nami kolejny nietypowy rok szkolny. Zamiast tętniących życiem korytarzy oraz klas i boisk pełnych uczniów – kilka miesięcy lekcji online w domowym zaciszu. Postanowiliśmy zabrać was w filmową podróż po polsko-norweskim roku szkolnym. Proponujemy unikatową lekcję muzyki, historii, geografii czy WF-u. Obok trudnych tematów związanych z polską historią znajdziecie tu opowieści o norweskich wakacjach, przedszkolnej przyjaźni, festiwalu muzycznym czy wielkim sportowym wyścigu. Film dostępne bezpłatnie na platformie www.playkrakow.com
 • Fajna Ferajna. Powstanie oczyma dzieci. (Brave Bunch. Uprising through children's eyes)

  reż. Tomasz Stankiewicz
  dok2020

  Bezpłatny seans na platformie www.playkrakow.com. Unikatowe połączenie narracji dokumentalnej z realizmem magicznym. Twórcy przedstawiają poruszające relacje tych, którzy jako dzieci byli świadkami powstania warszawskiego.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Fajna Ferajna. Powstanie oczyma dzieci.
 • Fajna Ferajna w Indiach. (Brave Bunch in India)

  reż. Tomasz Stankiewicz
  dok2021

  Bezpłatny seans na platformie www.playkrakow.com. Niezwykła historia dziesięcioletniego Wiesia, jednego z tysiąca polskich dzieci, które z piekła II wojny światowej ocalił indyjski maharadża. Multimedialny webdoc opowiada autentyczną historię Wiesława Stypuły poprzez komiksy, animacje i archiwa.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Fajna Ferajna w Indiach.
 • Kacper i Emma najlepsi przyjaciele (Casper and Emma - Best Friends)

  reż. Arne Lindtner Næss
  fab2013

  Bezpłatny seans na platformie www.playkrakow.com. Kacper właśnie przeprowadził się z rodziną do nowego domu i pełen obaw czeka na początek nauki w przedszkolu. Poznaje tam Emmę, z którą przeżywa niesamowite przygody. Opowieść nie tylko o przyjaźni, ale także o trudnościach, z jakimi wiąże się życie pięciolatków.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Kacper i Emma najlepsi przyjaciele
 • Mamy talent! (Rock Band)

  reż. Christian Lo
  fab2018

  Bezpłatny seans na platformie www.playkrakow.com. Dwaj najlepsi przyjaciele, Grim i Axel, od zawsze marzą o udziale w największym skandynawskim festiwalu rockowym. Kiedy otrzymują taką szansę, muszą szybko dokonać zmian w zespole i w nowym składzie wyruszają w szaloną podróż przez Norwegię.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Mamy talent!
 • Siostry. Lato naszych supermocy (Sisters: The Summer We Found Our Superpowers)

  reż. Arild Østin Ommundsen, Silje Salomonsen
  fab2020

  Bezpłatny seans na platformie www.playkrakow.com. Trwają wakacje. Siostry Billie i Vega wyjeżdżają z tatą na górską wycieczkę. Letnia wyprawa, która miała być formą odpoczynku, staje się prawdziwym wyzwaniem dla całej rodziny.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Siostry. Lato naszych supermocy
 • Solan i Ludwik - Misja Księżyc (Louis & Luca - Mission to the Moon)

  reż. Rasmus A. Sivertsen
  anim2018

  Bezpłatny seans na platformie www.playkrakow.com. Trwa wielki wyścig na Księżyc. Drużyny z całego świata pragną jako pierwsze umieścić swoje flagi na jego powierzchni. Wkrótce o podróży w kosmos zaczynają marzyć także odważny Solan i nieco bardziej ostrożny Ludwik.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Solan i Ludwik - Misja Księżyc