Virtual Reality na KFF

4 filmy
Po raz kolejny na Krakowskim Festiwalu Filmowym prezentujemy doświadczenia Virtual Reality. Tym razem kuratorka sekcji, Joanna Popińska skupiła się na projektach wyprodukowanych w Europie Środkowo-Wschodniej lub związanych z nią tematycznie. Wśród prezentowanych tytułów znajdą się prace docenione już na całym świecie a pokazom towarzyszyć będą spotkania branżowe.
 • Darkening

  reż. Ondřej Moravec
  anim2022

  Jak postrzega świat osoba cierpiąca na depresję? Animowany film immersyjny Ondřeja Moravca wykorzystuje wirtualną rzeczywistość, aby poruszyć temat depresji i sposobów radzenia sobie z nią.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Darkening
 • Human Violins

  reż. Ioana Mischie
  dok2023

  „Human Violins Prelude” to interaktywne doświadczenie VR poświęcone sile transformującej muzyki w najciemniejszych czasach.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Human Violins
 • Missing 10 Hours VR

  reż. Fanni Fazakas
  anim2023

  Witamy w Missing 10 Hours, na nocnej imprezie, na której najważniejsza jest dobra zabawa, bez względu na konsekwencje. "Missing 10 Hours VR" to interaktywna historia oparta na prawdziwych przeżyciach młodych ludzi, która prowadzi użytkownika przez narrację, pozwalając mu podejmować decyzje wpływające na wynik.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu Missing 10 Hours VR
 • You Destroy. We Create. The War on Ukraine's Culture

  reż. Felix Gaedtke, Gayatri Parameswaran
  dok2022

  Zobacz, jak ukraińska sztuka i kultura stały się celem trwającej wojny i poznaj inspirujących ludzi na pierwszej linii frontu, którzy ją chronią.

  Więcej o tym filmie
  Kadr z filmu You Destroy. We Create. The War on Ukraine