Seans

Konkurs polski, Konkurs krótkometrażowy

niedziela, 31 maja 14:00 / Sala online 2 /


Zaloguj się do MyKFFBilety niedostępne
Regulamin sprzedaży biletów i karnetów

Konkurs polski, Konkurs krótkometrażowy

Lista filmów


 • Plantarium

  reż. Tomek DuckiPolska, Węgry2020animacja7'

  Tajemniczy ogród ukryty pod powierzchnią ziemi zarządzany jest przez samotnego ogrodnika. To miejsce ponure, duszne i niepokojące, ale jednocześnie magiczne. Pewnego dnia z doniczki - zamiast rośliny - wyrasta mały chłopiec z niebezpiecznymi paznokciami...

  Więcej o tym filmie Plantarium

 • Alicja i żabka

  reż. Olga BołądźPolska2020fabuła28'

  Trudny, budzący duże emocje temat aborcji – w zaskakującej oprawie. Opowieść o szybkim dorastaniu, które na główną bohaterkę spada gwałtownie, wbrew jej woli. Nastolatka trafia w sam środek fantazji, w której jest pięknie i strasznie zarazem. Z decyzją nie można jednak zwlekać w nieskończoność, a dookoła nie brakuje doradców.

  Więcej o tym filmie Alicja i żabka

 • Uścisków twoich mi potrzeba

  reż. Andrej KuciłaPolska2020dokument19'

  Niewielka osada zagubiona w bezkresie białoruskiej prowincji. W małym domku na uboczu mieszka 92-letnia Walentyna, która opiekuje się sparaliżowaną od urodzenia córką. Przeraźliwie piękny film o bezgranicznym poświęceniu, ogromnej sile wyobraźni i poezji, która potrafi zastąpić rzeczywistość.

  Więcej o tym filmie Uścisków twoich mi potrzeba

 • Problem

  reż. Tomasz WolskiPolska2020fabuła15'

  Jedno ujęcie i zdarzenie, które wytrąca z codziennej rutyny mieszkańców pewnego podwórka. Wszyscy śpieszą się do swoich zadań, ale na chodniku leży nieprzytomny mężczyzna – tytułowy "problem". Trzymająca w napięciu krótka fabuła, w której pobrzmiewa dokumentalne i realistyczne zacięcie reżysera.

  Więcej o tym filmie Problem

 • backstage.episodes

  reż. Marcin WojciechowskiPolska2020animacja11'

  Jak tworzyć nowe utwory, skoro „porozrzucane dźwięki krążą po pokoju, a słowa nie nabierają żadnego kształtu”? Animacja Marcina Wojciechowskiego to nie tylko historia inspirowana życiem Iana Curtisa, wokalisty Joy Division, ale przede wszystkim uniwersalna opowieść o człowieku, który nie radzi sobie z rzeczywistością.

  Więcej o tym filmie backstage.episodes

 • Dad You've Never Had

  reż. Dominika ŁapkaPolska2020dokument29'

  Dominika odwiedza niewidzianego latami ojca, którego zna właściwie tylko z listów. Tych kilka dni, które spędzą razem w jego mieszkaniu, nie wystarczy, aby zmienić cokolwiek w ich niełatwej relacji. Ich rozmowy będą trudne i pełne emocji. Czy córce uda się w końcu zadać to najważniejsze pytanie?

  Więcej o tym filmie Dad You've Never Had

niedziela, 31 maja 14:00 / Sala online 2 / 109'