Seans

Konkurs polski

piątek, 5 czerwca 22:00 / Sala online 2 /


Zaloguj się do MyKFFBilety niedostępne
Regulamin sprzedaży biletów i karnetów

Konkurs polski

Lista filmów


 • Rozwiązanie

  reż. Szymon RuczyńskiPolska2020animacja8'

  W małym miasteczku żyje kobieta nazywana wiedźmą. Ludzie oskarżają ją o rzucanie uroków, śmierć siedmiu krów, zatrzymanie rozwoju miejskich inwestycji i inne nieszczęścia. Wiedźmy broni tylko jedna kobieta. Czy i ona zmieni zdanie, gdy w jej życiu wydarzy się tragedia? Hejt i fałszywa moralność wpisane w historię o polowaniu na czarownicę.

  Więcej o tym filmie Rozwiązanie

 • Szklane negatywy

  reż. Jan BorowiecPolska2019dokument39'

  Odnalezienie ukrytych na strychu lubelskiej kamienicy tytułowych negatywów portretujących miejscową żydowską społeczność staje się początkiem fascynującej podróży w czasie i przestrzeni. Drobiazgowa analiza cudem przywróconych do życia fotografii prowadzi do zaskakujących odkryć…

  Więcej o tym filmie Szklane negatywy

 • Papa

  reż. Maryia YakimovichPolska2020dokument29'

  Przejmujący, piękny film o trudnej miłości. Nastrojowe, ulotne animacje i domowe ujęcia VHS przywołują beztroskie chwile z przeszłości. Ale szczęśliwe dzieciństwo jest tylko iluzją maskującą trudne wspomnienia: chorobę psychiczną ojca, strach i rozpad rodziny.

  Więcej o tym filmie Papa

 • Wielki strach

  reż. Pawlina Carlucci SforzaPolska2020dokument28'

  Przerażająca opowieść o czasach bezprawia i strachu, który do dziś pomaga chronić tożsamość morderców. Tuż po wojnie w okolicach Przeworska z rąk sąsiadów masowo ginęli ludzie wracający z robót w Niemczech. Autorom filmu udało się dotrzeć do wstrząsających relacji osób, które jako dzieci były świadkami zbrodni.

  Więcej o tym filmie Wielki strach

piątek, 5 czerwca 22:00 / Sala online 2 / 104'