Seans

Konkurs krótkometrażowy

sobota, 6 czerwca 14:00 / Sala online 3 /


Zaloguj się do MyKFFBilety niedostępne
Regulamin sprzedaży biletów i karnetów

Konkurs krótkometrażowy

Lista filmów


 • Powrót do domu

  reż. Benjamin SwiczinskyAustria2019animacja4'

  Donald Trump ogłasza dzień, w którym „kowboje przegrali z Indianami". Amerykę na nowo zasiedlają jej rdzenni mieszkańcy, pozostali muszą wrócić do swoich domów. W podróż udaje się m.in. Bruce Lee, Robert de Niro czy Woody Allen… O polityce migracyjnej USA, strachu przed imigrantami oraz kolonializmie z dystansem i w komiksowej stylistyce.

  Więcej o tym filmie Powrót do domu

 • Białe oko

  reż. Tomer ShushanIzrael2019fabuła21'

  Prozaiczna sytuacja przekształca się w dramat społeczny. Bohater przez przypadek odnajduje na ulicy swój ukochany rower, skradziony miesiąc wcześniej. Próbując go odzyskać, uruchamia łańcuch zdarzeń, który wkrótce każe mu zakwestionować własne działania. Kto popełnia tu większą zbrodnię? Rzekomy złodziej czy szlachetny sprawiedliwy?

  Więcej o tym filmie Białe oko

 • Dziecko z drewna i ukryta matka lasu

  reż. Stephen IrwinWielka Brytania2020animacja10'

  Trwa polowanie, na ziemię padają kolejne, martwe zwierzęta. Na strzały myśliwego odporny jest tylko mały chłopiec. Kula nie zabija go, lecz otwiera w brzuchu dziecka tunel do magicznego lasu. Tak zaczyna się psychodeliczna podróż w pętli czasowej pełnej cudacznych zwierząt, absurdalnych wydarzeń i zaskakujących metamorfoz.

  Więcej o tym filmie Dziecko z drewna i ukryta matka lasu

 • Wyrok w sprawie K.

  reż. Özgür AnilAustria2020fabuła30'

  Wyrok sądowy za gwałt na 17-letniej dziewczynie w czasie młodzieżowej imprezy, nagrany na telefon przez kolegę sprawcy, nie zamyka sprawy. Pozostaje trauma ofiary, ale i jej rodziny. Pozostaje stygmat, z którym wszyscy będą musieli na nowo nauczyć się żyć – ale każdy widzi to inaczej: nastolatka, jej brat, ich ojciec, społeczeństwo.

  Więcej o tym filmie Wyrok w sprawie K.

 • Miss Przeznaczenia

  reż. Joder von RotzSzwajcaria2020animacja8'

  Psychodeliczna podróż do świata, którym steruje wielka Złota Ręka. Pewnego dnia centrum dowodzenia przejmuje sprzątaczka, a to może doprowadzić do widowiskowej katastrofy… Totalnie pokręcone science-fiction w estetyce kultowych gier arcade z soundtrackiem z komputerów Atari, pełne przemocy, obscenicznych scen i absurdalnego humoru.

  Więcej o tym filmie Miss Przeznaczenia

 • Nieplanowane

  reż. Tessa Louise PopeHolandia2019dokument24'

  Trzy dziewczyny opowiadają o podejmowaniu najważniejszej w życiu decyzji. Ich twarze w zbliżeniach wyrażają więcej niż słowa: ból, samotność i przytłaczający ciężar odpowiedzialności. Choć wszystkie trzy są przekonane, że postąpiły słusznie, doświadczenie aborcji już na zawsze zmieni ich życie.

  Więcej o tym filmie Nieplanowane

sobota, 6 czerwca 14:00 / Sala online 3 / 97'