Seans

Krótkie filmy roku

sobota, 6 czerwca 18:00 / Sala online 2 /


Zaloguj się do MyKFFBilety niedostępne
Regulamin sprzedaży biletów i karnetów

Ten seans zobaczysz także

Krótkie filmy roku

Lista filmów


 • Cadavre Exquis

  reż. Stéphanie Lansaque, François LeroyFrancja2018animacja13'

  Z perspektywy jednookiego psa poznajemy wąskie uliczki starego Hanoi. Przy synkopowanych rytmach wietnamskiego bluesa, w ferii barw nasz przewodnik prowadzi nas tam, gdzie kierują go jego zmysły, głównie zmysł powonienia. Co spotka naszego czworonożnego bohatera wśród codziennego zgiełku miasta?

  Więcej o tym filmie Cadavre Exquis

 • Edna

  reż. Vuk MitevskiMacedonia2019animacja11'

  Macedonia, jako jeden z przystanków na bałkańskim szlaku migracyjnym, jest bezpośrednim świadkiem cierpienia tysięcy ludzi. ,,One of Many" przedstawia historię miłosną rozgrywającą się na tle kryzysu uchodźczego. Wizualne metafory i abstrakcyjne obrazy czynią opowieść bardziej poetycką, a brutalność – mniej dosłowną.

  Więcej o tym filmie Edna

 • Hard On

  reż. Joanna RytelSzwecja2019animacja19'

  W scenografii jak w domku dla lalek, z surrealistycznym makijażem, bohaterki filmu – matka i córka – starają się dopasować do oczekiwań każdej z nich. Matka chciałaby, żeby córka nie przeszkadzała, kiedy odwiedzają ją kolejni mężczyźni. Dziewczynka chce pójść do szkoły, mieć psa i choć trochę uwagi ze strony matki.

  Więcej o tym filmie Hard On

 • Patision Avenue

  reż. Thanasis NeofotistosGrecja2018fabuła13'

  Tempo, nerw i jedno ujęcie. Precyzyjna forma sprawia, że błaha historia wciąga widza niczym wir. Aktorka śpieszy się na przesłuchanie, gdy odkrywa, że jej syn został w domu sam. Musi zażegnać kryzysową sytuację, dysponując tylko telefonem i szybkim krokiem, którym pokonuje niespokojną dzielnicę Aten. Wielka Nagroda Jury – Hollywood Film Festival.

  Więcej o tym filmie Patision Avenue

sobota, 6 czerwca 18:00 / Sala online 2 / 56'