Seans

Konkurs krótkometrażowy

piątek, 4 czerwca 11:00 / Kino Kijów /


Regulamin sprzedaży biletów i karnetów
Bilet elektroniczny 15 PLN szt.

Konkurs krótkometrażowy

Lista filmów


 • Kwestia smaku

  reż. Joanna QuinnWielka Brytania, Kanada2021animacja16'

  W „Kwestii smaku” każdy ma jakiegoś bzika. Tylko narratorce wydaje się, że jest jedyną normalną osobą w zwariowanej rodzinie. Czy aby na pewno? Wykorzystująca czarny humor animacja w przerysowany sposób pokazuje nasze obsesje i uporczywe dążenie do realizacji marzeń.

  Więcej o tym filmie Kwestia smaku

 • Powrót

  reż. Vladimir LeschiovŁotwa, Litwa2021animacja8'

  Mały chłopiec marzy, by zostać profesjonalnym hokeistą. Niestety pewnego dnia zostaje zmuszony do porzucenia swojej pasji… W rytmie rosyjskiej „Kalinki” animacja opowiada nie tylko o marzeniach, ale także o budowaniu relacji między ojcem a synem.

  Więcej o tym filmie Powrót

 • Zza szyby

  reż. Alexis ChartrandKanada2020fabuła17'

  Z barberem nigdy nie wiadomo. Nie wiesz, co mu może chodzić po głowie, gdy tak całymi dniami obserwuje życie, które toczy się na ulicy – ani co zrobi, gdy dostrzeże cień zagrożenia. Szalona zabawa z kinem, teatrem i komiksem, w której raz wycelowany rewolwer na pewno w końcu wypali.

  Więcej o tym filmie Zza szyby

 • Bóg tutaj był!

  reż. Raluca LupascuHolandia2020dokument27'

  „Bóg przybył do Maglawit i czynił cuda”. Niezwykła historia sprzed ponad 80 lat stanowi wyjątkowe dziedzictwo ludzi zamieszkujących ten południowy skrawek Rumunii. Ludzi, którzy są dumni z tego, że Najwyższy przemówił do pasterzy.

  Więcej o tym filmie Bóg tutaj był!
  Q&A
  • Raluca Lupascu

 • Kiedy byliśmy łobuzami

  reż. Jay RosenblattUSA, Niemcy2021dokument30'

  Archiwalny film edukacyjny i przypadkowe spotkanie ze szkolnym kolegą przywołują wspomnienia z lat 60., kiedy to reżyser był w piątej klasie. Wziął wówczas udział we wstydliwym incydencie: razem z innymi uczniami znęcał się nad klasowym kozłem ofiarnym. Co uczestnicy zdarzenia zapamiętali z tamtych lat?

  Więcej o tym filmie Kiedy byliśmy łobuzami

piątek, 4 czerwca 11:00 / Kino Kijów / 98' + Q&A