Seans online

Konkurs krótkometrażowy

sobota, 5 czerwca 12:00 / Online 2 /


Zaloguj się do MyKFF
Regulamin sprzedaży biletów i karnetów
Bilet elektroniczny 9 PLN

Konkurs krótkometrażowy

Lista filmów


 • Kat w domu

  reż. Michelle Kranot, Uri KranotDania, Francja, Kanada2021animacja14'

  Ciężarna kobieta rygluje drzwi, mężczyzna układa się do snu pomiędzy przelatującymi bombami, ojciec bawi się z córką – każda z tych osób zostaje przyłapana przez widzów w intymnej i emocjonalnej chwili. Podglądamy ich tak jak kata z wiersza Carla Sandburga. O czym myśli oprawca, gdy wraca po pracy do domu?

  Więcej o tym filmie Kat w domu

 • Białe święta

  reż. Annie St-PierreKanada2021fabuła18'

  Wigilia 1983 roku. Dzieci są dziećmi i nieprzeciętnie rozrabiają. Dorośli w świątecznym rozgardiaszu nie panują nad wszystkim. Pod domem czeka ojciec, którzy ma przejąć od swojej byłej żony opiekę nad maluchami. On sam. Oni wszyscy razem. Światełka, choinki. Dziwny ten wieczór. Taki jak kiedyś, a przecież tak bardzo inny.

  Więcej o tym filmie Białe święta
  Q&A
  • Annie St-Pierre

 • Powrót do domu

  reż. Raffi MovsisyanArmenia2020fabuła19'

  Gorzkie, utrzymane w realistycznej stylistyce kino o rozpadzie więzi rodzinnych. Armenia. Hayk przyjeżdża do domu na święta. Dla bliskich ma wiele prezentów i uśmiechów. Stopniowo i boleśnie przekonuje się jednak, jak bardzo żona i dzieci się od niego oddalili.

  Więcej o tym filmie Powrót do domu

 • Mój wujek Tudor

  reż. Olga LucovnicovaBelgia, Mołdawia2021dokument20'

  Punktem wyjścia wstrząsającego autodokumentalnego filmu Olgi Lucovnicowej jest powrót w rodzinne strony, do Mołdawii. Dom wypełniony jest wspomnieniami, lecz wszyscy wokół wydają się idealizować przeszłość, która skrywa traumatyczne wspomnienia.

  Więcej o tym filmie Mój wujek Tudor
  Q&A
  • Olga Lucovnicova

 • Rodzeństwo

  reż. Arman Gholipour DashtakiIran2020dokument30'

  Tytułowe rodzeństwo to dwóch braci i dwie siostry – czwórka starców, którzy nigdy nie wzięli ślubu ani nie założyli własnych rodzin. To jednak nie znaczy, że są sami: tworzą wyjątkową wspólnotę, której horyzont wyznacza wzajemna bliskość, lecz także poczucie odosobnienia.

  Więcej o tym filmie Rodzeństwo
  Q&A
  • Arman Gholipour Dashtaki

sobota, 5 czerwca 12:00 / Online 2 / 101' + Q&A