Seans

Short Matters! Krótkie filmy roku

sobota, 5 czerwca 16:30 / MOS 1 /


Regulamin sprzedaży biletów i karnetów
Bilet elektroniczny 15 PLN szt.

Short Matters! Krótkie filmy roku

Lista filmów


 • W ciemności wszystkie koty są szare

  reż. Lasse LinderSzwajcaria2019dokument19'

  Christian, samotny mężczyzna w średnim wieku, mieszka ze swoimi dwoma ukochanymi kotami, Marmoladą i Katjuschą. Decyduje się na zapłodnienie Marmolady przez kota z zagranicy, Hektora. Film subtelnie pokazuje niekonwencjonalną relację człowieka ze zwierzęciem, ludzką potrzebę bliskości i budowania więzi. W 2020 roku produkcja otrzymała nagrodę dla najlepszego europejskiego filmu krótkometrażowego.

  Więcej o tym filmie W ciemności wszystkie koty są szare

 • Genius Loci

  reż. Adrien MérigeauFrancja2019animacja16'

  Młoda, wrażliwa samotniczka Reine przechodzi trudny okres w życiu. Pewnej nocy wszystko dookoła niej staje się zaskakująco metafizyczne. Wędrując po mieście, dziewczyna niejasno wchodzi w interakcje z innymi samotnikami, a pośród miejskiego chaosu dostrzega poruszającą jedność. Czy ten wieczór przyniesie odpowiedzi na dręczące pytania o egzystencję i potrzebę transformacji? Film otrzymał nominację do EFA z Kurzfilm Festival Hamburg.

  Więcej o tym filmie Genius Loci

 • Słońce poboczne

  reż. Dorian JespersBelgia, Rosja2020fabuła20'

  Trwa najdłuższa noc roku w Murmańsku. Młody ślusarz Fiodor niespiesznie wędruje od klienta do klienta w mrokach mroźnej rosyjskiej Arktyki. Z każdym zleceniem wydaje się coraz bardziej zatracać w świecie snów – dopóki surrealistyczne spotkania nie osiągną punktu kulminacyjnego i na horyzoncie nie pojawi się fascynujące zjawisko optyczne. Film zdobył nominację do EFA z festiwalu w Rotterdamie.

  Więcej o tym filmie Słońce poboczne

 • Wujek Tomasz, rozliczanie dni

  reż. Regina PessoaPortugalia, Kanada, Francja2019animacja13'

  Ta historia jest przedstawiona w formie listu młodej kobiety do wuja, neurotycznego outsidera z obsesją na punkcie liczb. Dla dziewczyny przez cały czas pozostaje on fascynujący, niezwykły i godny zaufania. Czarno-białe obrazy wzbogacone czerwoną barwą ożywiają przeszłość. Wspomnienia Reginy są hołdem dla Tomasza i wyrazem wiary w to, że nie trzeba być „kimś”, by być dla innej osoby kimś wyjątkowym. Film zdobył nominację do EFA na Riga International Film Festival.

  Więcej o tym filmie Wujek Tomasz, rozliczanie dni

sobota, 5 czerwca 16:30 / MOS 1 / 68'