Nabór na Doc Development trwa do 4 września

Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego (organizator m.in. DOC LAB POLAND) – ogłasza nabór na druga edycję DOC DEVELOPMENT, programu dla dokumentalistów z projektami na wczesnym etapie rozwoju.
Warsztaty są okazją do intensywnego rozwoju filmów i kończą się pitchingiem będącym szansą na znalezienie producenta. Dzięki współpracy z firmą MX35 uczestnicy tegorocznej edycji otrzymają dostęp do sprzętu na potrzeby dokumentacji. Efektem programu ma być przygotowanie projektów do składania wniosków do PISF na development. Termin składania zgłoszeń: poniedziałek, 4 września 2020, do godz. 23.59. Regulamin i formularz zgłoszeniowy

Zgłoś się na DOC DEVELOPMENT jeśli jesteś reżyserem, zwłaszcza będącym na początku drogi zawodowej, pracujesz nad projektem dokumentalnym i chcesz:
– skonsultować swoje pomysły z czołowymi polskimi filmowcami
– zrobić research i zdjęcia dokumentacyjne, skorzystać ze sprzętu firmy MX35
– dyskutować w przyjaznej grupie twórców i ekspertów
– przygotować wstępny trailer/teaser
– przygotować profesjonalne materiały prezentacyjne (opisy, materiały wizualne, wstępny budżet)
– pisać lub skonsultować scenariusz
– wiedzieć więcej o współpracy z producentem
– znaleźć producenta do swojego projektu

Program odbywa się w okresie wrzesień – grudzień 2020 roku. Koszt aplikacji wynosi 50 zł za zgłoszenie, zaś opłata za udział w całym programie to 600 zł + VAT.

Sesje składają się z omawiania projektów uczestników oraz warsztatów dotyczących współpracy z producentami (budżetowanie, finansowanie, składanie wniosków, kwestie prawne), przygotowywania materiałów do wniosków o dofinansowanie np. na development, tworzenia trailerów/teaserów, przygotowywania materiałów opisowych, prezentacyjnych i promocyjnych na wczesnym etapie produkcji, przygotowania pitchingu. Pod koniec programu odbywa się pitching dla producentów zainteresowanych współpracą przy projektach uczestników oraz indywidualnymi spotkaniami z nimi.

Konsultantami programu są czołowi polscy dokumentaliści: Lidia Duda i Wojciech Staroń. Dyrektorem programu jest Adam Ślesicki. Warsztaty poprowadzą także m.in. uznana producentka Anna Wydra, prorektor Warszawskiej Szkoły Filmowej Barbara Pawłowska oraz specjaliści od promocji, przygotowania trailerów i researchu.

Termin składania zgłoszeń: poniedziałek, 4 września 2020, godz. 23.59. 
Szczegółowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy na: www.docdevelopment.pl