Tydzień z polskim dokumentem

Różne drogi prowadzą polskich dokumentalistów po meandrach współczesnego świata. Zaglądają – jak Michał Edelman – za kulisy Brygady Łódzkiej ONR. Przypominają – jak Tomasz Wolski – szarych obywateli PRL-owskiej Polski rejestrowanych ukrytymi kamerami służby bezpieczeństwa, czy wreszcie odkrywają przed nami fascynujących młodych bohaterów z autyzmem i zespołem Aspergera, jak w filmie Piotra Stasika.
Warto oglądać polskie dokumenty.
 
Wieloryb z Lorino reż. Maciej Cuske
Odmienne stany świadomości reż. Piotr Stasik
Ostatni rycerze prawej strony reż. Michał Edelman
Zwyczajny kraj reż. Tomasz Wolski
Guczo. Notatki z życia, reż. Maria Zmarz-Koczanowicz
Guczo. Notatki z życia, reż. Maria Zmarz-Koczanowicz [film z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących]
 
Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych polskich filmów dokumentalnych 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
 
KFF VOD to platforma cyklicznie prezentująca filmy dokumentalne, krótkometrażowe fabuły i animacje z całego świata. Pokazujemy tutaj zarówno filmy, które zachwyciły widzów Krakowskiego Festiwalu Filmowego jak i te, które odkryliśmy podczas naszych filmowych wędrówek i które właśnie tu będą miały swój premierowy pokaz.
 
KFF VOD to ważne tematy prezentowane w innowacyjnej formie, filmy zrealizowane przez mistrzów kina i debiutantów, ciekawi bohaterowie i nieznane historie, świat w pigułce i losy jednostki. Łącząc filmy w zestawy tematyczne odkrywamy dla widzów KFF VOD opowieści poruszające, zabawne i niezwykłe.
 
Zestawy filmów będą udostępnione online na terenie całej Polski. Jednorazowy dostęp w cenie 9 zł umożliwia oglądanie filmu przez 24h.