Pierwszy w Polsce festiwal filmowy online zakończy się… w kinach!

60. Krakowski Festiwal Filmowy zaprasza na pokazy filmów nagrodzonych do Kina Pod Baranami w Krakowie! 

Pionierska decyzja o przeniesieniu w całości programu Krakowskiego Festiwalu Filmowego do sieci okazała się sukcesem! Sale wirtualnego kina od pierwszego dnia festiwalu wypełnione są po brzegi! W spotkaniach z twórcami oraz wydarzeniach specjalnych transmitowanych na żywo uczestniczy rozentuzjazmowana, liczna publiczność. Zewsząd do organizatorów napływają podziękowania i głosy uznania. Krakowski Festiwal Filmowy przygotował dla widzów  wyjątkową niespodziankę. W ostatnim dniu filmowego święta zaprasza do kina!

Tradycyjnie w niedzielę, w ostatni dzień festiwalu, organizatorzy zapraszają na niezapomniany maraton filmów nagrodzonych we wszystkich festiwalowych konkursach. Tak też będzie w tym roku. Niedzielne seanse w wirtualnym kinie rozpoczną się o godz. 11.00 i potrwają do późnych godzin wieczornych. Na widzów czekają ostatnie bilety. 

Krakowski Festiwal Filmowy postanowił niezwłocznie zareagować na zniesienie części obostrzeń dotyczących działalności kinowej i 7 czerwca zaprosić publiczność na seanse zwycięskich filmów także do wszystkich sal zaprzyjaźnionego Kina Pod Baranami. Tym samym KFF stanie się pierwszym w Polsce festiwalem zrealizowanym w całości online i w kinie!

Niejednokrotnie powtarzaliśmy, że mimo ogromnej ekscytacji nową formułą tegorocznego festiwalu, nie możemy się doczekać powrotu do kin. Jesteśmy szczęśliwi, że może się to wydarzyć znacznie wcześniej niż przypuszczaliśmy. Dzięki temu, finał naszego festiwalu będzie naprawdę wyjątkowy i z pewnością przejdzie do historii – podkreśla Olga Lany, rzeczniczka prasowa Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Seanse w salach kinowych krakowskiego Kina Pod Baranami (przy Rynku Głównym oraz w Małopolskim Ogrodzie Sztuki) rozpoczną się równolegle z seansami wirtualnymi – o godz. 11.00. Bilety w cenie 15 zł będą dostępne wyłącznie na stronie www.kinopodbaranami.pl i w kasach biletowych kina.

Szczegółowy program projekcji zostanie ogłoszony po uroczystej Gali zamknięcia festiwalu, która odbędzie się 6 czerwca o godz. 19.00. Bezpośrednio po Gali także zostaną pokazane wybrane filmy nagrodzone: filmy laureata Złotego Lajkonika w konkursie polskim, laureata Złotego Smoka w konkursie krótkometrażowym oraz laureatów Złotego i  Srebrnego Rogu w międzynarodowym konkursie dokumentalnym.