Posłuchaj nas! Zapraszamy na KFF TALKS Podcast

Kontynuujemy serię spotkań, którą zapoczątkowaliśmy dwa lata temu podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Tym razem KFF TALKS zyskało formę krótkiego podcastu. Rozmawiamy w nim z reżyserkami i reżyserem produkcji pokazywanych w ramach projektu najlepsze polskie dokumenty w krakowskich i małopolskich kinach studyjnych. Pierwszy odcinek jest już do odsłuchania, kolejne będą ukazywać się raz w miesiącu.

W pierwszym odcinku KFF TALKS Podcast wystąpiła reżyserka filmu “Globus”. Clara Kleininger-Wanik podzieliła się z Magdaleną Walo swoimi pierwszymi wspomnieniami dotyczącymi tytułowego cyrku w Bukareszcie, opowiedziała też m.in o odczuciach związanych z pokazami jej filmu na 63. Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz emocjach, które towarzyszyły bohaterom “Globusa” na premierze dokumentu podczas rumuńskiego festiwalu Astra. Nie zabrakło też zakulisowych historii z powstawania filmu i rozmowy o archiwaliach.

Pierwszy odcinek KFF TALKS Podcast można przesłuchać tutaj. 

Nagranie powstało w gościnnych murach Pałacu Potockich dzięki uprzejmości Krakowskiego Biura Festiwalowego. Za realizację odpowiada Magdalena Walo z Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Kolejne odcinki podcastu będą pojawiać się raz w miesiącu, wraz z kolejnymi pokazami filmów prezentowanych w ramach projektu współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa.

Krakowski Festiwal Filmowy jest na ekskluzywnej liście wydarzeń filmowych kwalifikujących do Oscara® w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a także rekomenduje do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach.

64. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach od 26 maja do 2 czerwca 2024 roku. KFF VOD do 16 czerwca 2024 roku: https://www.krakowfilmfestival.pl/vod/

Kategoria: Komunikat.

Aktualności

93 z 1081