>

Świąteczna promocja: kup karnety na KFF w niższej cenie!

Ruszyła sprzedaż karnetów i voucherów prezentowych na najważniejsze w Polsce święto kina dokumentalnego, krótkometrażowego i animowanego! Przegapiliście świąteczną gorączkę, a może przygotowaliście nietrafiony prezent? Tylko do końca stycznia 200 filmów za 200 zł!

Krakowski Festiwal Filmowy to przestrzeń, gdzie wybitni i uznani filmowcy z całego świata spotykają się z debiutantami, a publiczność staje oko w oko z twórcami i bohaterami filmów. To festiwal uroczystych premier i trampolina do międzynarodowej kariery, ale przede wszystkim miejsce spotkań tych, którzy kochają kino – w kameralnych salach legendarnych krakowskich kin studyjnych i w wirtualnym świecie seansów online.
Serce dokumentu i krótkiego metrażu bije w Krakowie!

W programie przyszłorocznej edycji znajdzie się ok 200 filmów z całego świata, w tym ponad 100 premier światowych i polskich, a festiwal odbędzie się w kinach (od 28 maja do 4 czerwca) i w Internecie (od 2-18 czerwca)! Filmy zostaną zaprezentowane w ramach 4 konkursów: 3 konkursów międzynarodowych (dokumentalny, krótkometrażowy i DocFilmMusic), w konkursie polskim oraz w licznych cyklach pozakonkursowych i pokazach specjalnych. Tylko do końca stycznia karnet na 200 filmów można kupić za 200 zł.

Poprzez filmy przyjrzymy się z bliska fascynującym sytuacjom i poznamy nieznane fakty z historii, odwiedzimy odległe miejsca i zajrzymy w niedostępne rejony, ale przede wszystkim staniemy oko w oko z niezwykłymi bohaterami i staniemy się świadkami ich niesamowitych losów. W centrum filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego jest człowiek i jego własna opowieść.

Gościem specjalnym kolejnej edycji będzie kinematografia hiszpańska. W ramach cyklu Fokus na Hiszpanię zaprezentowane zostaną najnowsze filmy dokumentalne i krótkometrażowe z Hiszpanii oraz program dla dzieci i młodzieży. Przedstawiciele branży filmowej Hiszpanii i Polski podczas festiwalowych spotkań będą mieli okazję nawiązać kontakty w zakresie koprodukcji.

Plenerowe pokazy sekcji Dźwięki muzyki w Kinie pod Wawelem to gratka dla widzów spragnionych dobrej muzyki, wybitnego kina i pięknych okoliczności przyrody. W przyszłym roku plenerowe kino ponownie zawita także do Nowej Huty. Tradycyjnie w programie Festiwalu znajdzie się również sekcja Docs+Science – pokazy fascynujących filmów naukowych.

Jak zawsze czekają nas także projekcje filmów nagrodzonych na partnerskich festiwalach, najciekawsze polskie filmy dokumentalne autorstwa zarówno młodych twórców, jak i uznanych reżyserów w ramach Panoramy polskiego dokumentu. Kids&Youth. Kino dla młodych to filmowy przegląd dla najmłodszych widzów. W programie także najgłośniejsze dokumenty minionego roku z najróżniejszych zakątków świata oraz fascynujące produkcje europejskie.

Ważną częścią Festiwalu jest KFF Industry – największa w Polsce platforma spotkań dla branży dokumentalnej i animowanej. Każdego roku w konferencjach, debatach, warsztatach, prezentacjach projektów w różnych fazach procesów produkcyjnych czy w targach filmowych bierze udział 1000 gości z całego świata. W programie znajdzie się m.in. sesja Doc Lab Poland, współorganizowana przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego.

W ramach cieszącego się ogromnym zainteresowaniem widzów cyklu KFF TALKS, ponownie zaprosimy na fascynujące debaty i dyskusje o kondycji współczesnego świata.

Krakowski Festiwal Filmowy posiada akredytację FIAPF oraz znajduje się na ekskluzywnej liście wydarzeń kwalifikujących do Oscara – nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii filmu krótkometrażowego (fabuła, animacja, dokument) i pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a także rekomenduje filmy do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach. Festiwal kwalifikuje także do nagród BAFTA w kategoriach krótkiego dokumentu i fabuły.

Krakowski Festiwal Filmowy realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach programu “Kreatywna Europa”, Miasta Krakowa, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Małopolskiego. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich, a głównym organizatorem Krakowska Fundacja Filmowa. 

Szczegółowe informacje o karnetach