64_KRAKOWSKI_FESTIWAL_FILMOWY_DZIEŃ_7

Drodzy, Drogie! Już jutro, w sobotę, 1 czerwca wszystko stanie się jasne – poznamy laureatki i laureatów; Międzynarodowego konkursu dokumentalnego; Międzynarodowego konkursu krótkometrażowego; Konkursu polskiego – krótki metraż; Konkursu polskiego – dokumenty oraz Międzynarodowego konkursu DocFilmMusic

Jeżeli nadal zastanawiacie się, jak spędzić jutrzejszy dzień, zanim poznamy nagrodzone osoby, poniżej mała ściąga!

NAJWAŻNIEJSZE_WYDARZENIA_DNIA

Film zamknięcia (“All Inclusive”, reż. Małgorzata Szumowska, Maciej Englert) oraz Ceremonia wręczenia nagród i pokaz filmów nagrodzonych (Kino Kijów, godz. 18:00| 20:30)

Przed Ceremonią wręczenia nagród, która odbędzie się w Kinie Kijów o 20:30, serdecznie zapraszamy na film Małgorzaty Szumowskiej i Macieja Englerta – “All Inclusive”)

„All Inclusive” zabiera nas na wycieczkę do Maroka z niezwykle różnorodną światopoglądowo i charakterologicznie grupą turystów. Poznajemy pełen pakiet polskich postaw, przywar i charakterów. Małgorzata Szumowska i Michał Englert po raz kolejny oferują nieoczywiste, autorskie kino, które trudno zaszufladkować.

NIE_PRZEGAP

Kino dla najmłodszych. “Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię”, reż. Lorenzo Mattotti (Kino Kijów, godz. 11:00. Pokaz niebiletowany)

Animowana baśń o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy na podstawie książki Dino Buzzatiego.

“Łódź podwodna”, reż. Oliwia Zakrzewska (Kino Pod Baranami, 11:00)

Oliwia przechodzi kryzys macierzyństwa. Jest młodą matką, samodzielnie wychowującą dwuletniego syna. Walcząc z depresją, usiłuje na różne sposoby szukać pomocy: w poradniach psychologicznych, w kościele, na Tinderze.

“Comme Des Cowboys”, reż. Julia Sadowska (Kino Pod Baranami, godz. 11:00)

Czy młodzieńcza miłość zakończona rozstaniem może rozkwitnąć na nowo po latach? Drogi Julity i Stacy rozeszły się, ale teraz dziewczyny ponownie spotykają się w stadninie, w której Julita pracuje razem z matką. Stacy przyjeżdża na ważne zawody. Zauroczenie powraca, ale czy warto dla niego rozszarpywać stare rany?

Pokaz filmu “O karawanie i psach”, reż. Askold Kurov, Anonymous 1 (Kino ASP, 14:00 +Q&A)

W Rosji ci, którzy głoszą prawdę, uznawani są agentów obcego wywiadu. Na przykład dziennikarze „Nowej Gaziety”, która pół roku przed inwazją na Ukrainę otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla. Tylko jak ocalić ten niezależny głos w warunkach jeszcze większego przykręcania śruby?

Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami!

“Don Benjamin”, reż. Ivan Zahínos (Kino Pod Baranami, 15:30 +Q&A)

Surowa i poetycka podróż przez magiczny, zagrożony rejon boliwijskiej Amazonii. Mieszkańcy dżungli próbują na własną rękę przywracać ogołocone z drzew tereny do ich pierwotnego stanu.

“Jak oskórować geparda?”, reż. Meghan O’Shaughnessy (Kino Pod Baranami, godz. 15:30 +Q&A)

Makabreska, coming-of-age story i thriller w jednym. Meghan O’Shaughnessy zaprasza widzów do pełnego pułapek labiryntu, w którym fantazje o zemście przeplatają się z chorobą, kłamstwami, samotnością, beznadzieją, przemocą i marzeniami o podróży-ucieczce do Tanzanii.

WARTO_ZOBACZYĆ

12:00, Kino Pod Baranami, “Ostatnia wyprawa”, reż. Eliza Kubarska
12:30, Kino Mikro, “Rok z życia kraju”, reż. Marcin Wolski
13:30, Kino Pod Baranami, “Abebe – Pieśń motyla”, reż. Rosie Jones
14:00, Kino Agrafka, Retro-Bajki. Familijny pokaz filmowy
15:30, Kino Mikro, “Gdzie jest Alicja?”, reż. Isabela Tent
16:30, Kino Agrafka, “Kiedyś, pewnego razu”, reż. Godfrey ReggioJon Kane

ZOBACZ_CAŁY_PROGRAM
ZOBACZ_FESTIWALOWE_ZWIASTUNY

Na stronie festiwalu znajdziecie listę wszystkich spotkań i Q&A.

Na naszej stronie jest również mapa najważniejszych miejsc festiwalowych oraz lista partnerskich kawiarni i restauracji. Przypominamy o możliwości uzyskania zniżki z Akredytacją, należy ją okazać przed złożeniem zamówienia.
Do dzielenia się wrażeniami zapraszamy na naszą facebookową grupę.

Przypominamy o możliwości głosowania na najlepsze filmy. W plebiscycie biorą udział wszystkie filmy zakwalifikowane do konkursów 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Zachęcamy do pobierania biletów zerowych przed seansami. Bezpłatne bilety pobierać można na stronie po zalogowaniu się do My KFF. Wystarczy wejść do zakładki „Program” i korzystając z filtrów wyszukać interesujący nas film. Bezpłatne bilety można również odbierać w kasach kin po okazaniu akredytacji najpóźniej 15  minut przed rozpoczęciem seansu.

Program seansów i wydarzeń towarzyszących | Program wydarzeń KFF Industry.

Aktualności

8 z 1081