KFF INDUSTRY: Projekty DOC LAB POLAND 2019 I Nabór na market koprodukcyjny

Znamy uczestników 5. edycji DOC LAB POLAND – największego w Polsce programu pitchingowego i konsultacyjnego dla profesjonalnych twórców filmów dokumentalnych organizowanego we współpracy z Krakowskim Festiwalem Filmowym. Do 10 kwietnia trwa również nabór na międzynarodowy market koprodukcyjny projektów dokumentalnych.  

 

UCZESTNICY DOC LAB POLAND 2019

 

Program podzielony jest na dwie części: DOC LAB START dla projektów w fazie dewelopmentu lub w początkowym stadium produkcji oraz na DOC LAB GO poświęcony projektom w fazie montażu.

 

Do tegorocznej edycji zakwalifikowało się 21 projektów. Wśród uczestników są m.in. reżyser Michał Szcześniak, którego nagradzany „Punkt wyjścia” znalazł się w 2015 r. na oscarowej krótkiej liście, Rafael Lewandowski, znany z filmu fabularnego pt. „Kret”, Leszek Gnoiński twórca serialu „Historia polskiego rocka” czy Natalia Grzegorzek, producentka „Córki trenera” i „Kampera”.

 

Zakwalifikowane projekty dostępne są na stronie programu.

 

Pierwszym elementem programu są intensywne warsztaty dla reżyserów i producentów, poświęcone pracy nad rozwojem projektu, ale także poszukiwaniom funduszy, partnerów oraz strategiom promocyjnym, dystrybucyjnym i sprzedażowym. Pierwsza sesja rozpoczyna się 1 kwietnia w warszawskim Centrum Łowicka.

 

Drugim elementem są pitchingi DOCS TO START i DOCS TO GO, czyli prezentacje dla międzynarodowego grona ekspertów oraz indywidualne spotkania z nimi, które odbywają się w ramach KFF Industry podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Najciekawsze projekty i najlepsze prezentacje otrzymają nagrody.

 

W roku 2017 do grona partnerów DOC LAB POLAND dołączył Warszawski Festiwal Filmowy – w jego trakcie odbywa się trzecia sesja konsultacyjna, a projekty uczestników prezentowane są ekspertom goszczącym na festiwalu.

 

NABÓR NA DOC LAB POLAND CO-PRODUCTION MARKET

 

Istotnym wydarzeniem w ramach KFF Industry będzie DOC LAB POLAND CO-PRODUCTION MARKET – jedyne w Polsce spotkanie koprodukcyjne dla producentów dokumentalnych, którzy poszukują partnerów polskich i zagranicznych. W tym roku Krakowski Festiwal Filmowy poświęci szczególną uwagę kinu fińskiemu, dlatego w wydarzeniu uczestniczyć będzie duża reprezentacja producentów z Finlandii. W dwustronnych spotkaniach weźmie udział kilkudziesięciu producentów z Polski, Niemiec, Holandii, Francji, Rosji, Wielkiej Brytanii, Danii, Czech i Szwajcarii. Gośćmi marketu będą też przedstawiciele funduszy filmowych i telewizji oraz agenci sprzedaży.

 

Market odbędzie się w środę, 29 maja w Krakowie. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 10 kwietnia. Na market można zgłaszać projekty średnio– i pełnometrażowych kreatywnych filmów dokumentalnych na etapie wczesnego lub zaawansowanego dewelopmentu.

 

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie DOC LAB POLAND.