KFF INDUSTRY: Nabór projektów na „ANIMATED IN POLAND” 2019

Ruszył nabór projektów na ANIMATED IN POLAND – prezentację polskich projektów filmów animowanych na ostatnim etapie powstawania, która odbędzie się podczas 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Termin zgłoszeń upływa 15 kwietnia.

 

Krakowska Fundacja Filmowa, organizator Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz odbywających się równolegle z festiwalem wydarzeń branżowych KFF Industry, zaprasza do zgłoszeń projektów filmów animowanych na pitching ANIMATED IN POLAND, który powstał z myślą o prezentacji najnowszych filmów animowanych tworzonych w Polsce. Reprezentanci wyselekcjonowanych projektów opowiedzą o swoich filmach i pokażą ich fragmenty, nim te trafią do programów polskich i zagranicznych festiwali filmowych.

 

Podczas tegorocznej edycji ANIMATED IN POLAND, 27 maja, czyli dzień przed pitchingiem, wszyscy uczestnicy wezmą udział w szkoleniu przygotowującym do prezentacji projektów, połączonym z krótkimi konsultacjami. Szkolenie poprowadzi Wim Vanacker – dyrektor Działu Scenariuszowego NISI MASA – European Network of Young Cinema, koordynator jednego z najważniejszych pitchingów filmów krótkometrażowych – European Short Pitch i selekcjoner filmów krótkometrażowych na Festiwal w Cannes.

 

Podobnie jak w ubiegłym roku dla najlepszych projektów przewidziane są nagrody ufundowane przez naszych partnerów – Studio Sound Mind i Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA):

– bon Studia Sound Mind na 10 dni post produkcji dźwięku do filmu (przy założeniu, że całość post-produkcji dźwięku będzie zrealizowana w Studio Sound Mind). 

– Wyróżnienie Specjalne CeTA o wartości 50.000 PLN w formie wkładu niepieniężnego (aportu rzeczowego) w produkcję filmu realizowanego przez nagrodzonego twórcę/producenta, m.in. poprzez użyczenie sprzętu i infrastruktury oraz wykonanie wybranych usług. Nagroda będzie zrealizowana w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu.

 

Studio Sound Mind zostało założone i jest prowadzone przez Michała Fojcika – uznanego reżysera dźwięku, członka stowarzyszenia Motion Picture Sound Editors (MPSE), odpowiedzialnego za brzmienie takich filmów jak: „Bogowie”, „Disco Polo”, „Czerwony Pająk”, czy „Sztuka Kochania”. 

 

Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) jest wyjątkową przestrzenią, w której technologia, kultura oraz sztuka łączą się, przenikają i uzupełniają. Synergia tych elementów i genius loci miejsca sprzyjają kreatywnym twórcom, którzy mają szansę urzeczywistniać tutaj oryginalne pomysły. CeTA to miejsce kompleksowe, umożliwiające realizację wszystkich etapów profesjonalnej produkcji filmowej i telewizyjnej. Tutaj wsparcie otrzymują zarówno doświadczeni, jak i początkujący twórcy, którzy dodatkowo mogą skorzystać z licznych warsztatów.

 

W wydarzeniu co roku uczestniczą międzynarodowi profesjonaliści związani z branżą filmu animowanego – reprezentanci festiwali, instytucji filmowych, dystrybutorzy oraz agenci sprzedaży. Bezpośrednio po pitchingu, odbędą się spotkania one-to-one między reprezentantami prezentowanych projektów a obecnymi na prezentacji specjalistami.

 

Do udziału w pitchingu można zgłaszać projekty polskich filmów animowanych, będące na ostatnim etapie produkcji, które swoją premierę będą miały w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Reprezentanci projektów wybranych spośród nadesłanych zgłoszeń wezmą udział we wspomnianym szkoleniu 27 maja oraz w finałowej prezentacji i spotkaniach one-to-one 28 maja. Wszystkie wydarzenia odbędą się w ramach KFF Industry – branżowej części 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, a ich językiem będzie język angielski.

 

Osoby zainteresowane zgłoszeniem projektu prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego i materiałów wizualnych na adres [email protected] najpóźniej do 15 kwietnia 2019.

 

-> Formularz zgłoszeniowy

 

Prezentacja ANIMATED IN POLAND odbyła się po raz pierwszy w maju 2013 roku podczas 53. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego we współpracy z magazynem „Shortcut”. W ramach ubiegłorocznej edycji wydarzenia zaprezentowano m.in. film „Łowy” Mateusza Jarmulskiego, który właśnie rozpoczął swoją drogę festiwalową i zaprezentowany zostanie w sekcjach konkursowych Aspen Film Festival w USA i holenderskiego festiwalu Go Short!

 

Informacji dotyczących wydarzenia udziela biuro Krakowskiej Fundacji Filmowej: Marta Świątek, [email protected]; tel. (12) 294- 69-45

 

59. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 26 maja – 2 czerwca 2019 roku. Więcej informacji o festiwalu oraz o towarzyszących mu wydarzeniach branżowych znaleźć można tutaj: https://www.krakowfilmfestival.pl/industry/kff-industry/