>

3 czerwca – dzień pełen spotkań, noc pełna wideoklipów

Po licznych pokazach konkursowych i spotkaniach z twórcami, czeka nas wieczór z Galą Industry oraz Noc Wideoklipów. To dziś poznamy laureatów nagród branżowych i specjalnych. Już jutro Ceremonia wręczenia nagród i pokaz filmów nagrodzonych w 4 konkursach.

Lista wszystkich spotkań i Q&A znajduje się na stronie – Spotkaj twórców Tutaj możecie obejrzeć zdjęcia z czwartego dnia Festiwalu.

Wśród dzisiejszych spotkań i seansów miedzy innymi:

 • Fani kina muzycznego znajdą o 16:00 w Kinie pod Baranami seans Jan Kapr. Opera dokumentalna w reżyserii Lucie Králová. Po seansie spotkanie z reżyserką.
 • W Cafe MOS o 16:00 czeka na was prezentacja nowego wydawnictwa WFDiF „Hoffman dokumentalista”
 • Również o 16:00 w MOSie ostatni pokaz filmu z sekcji Fokus na CzechyBez Przerwy w reżyserii Erika Hníková. Po filmie Q&A z reżyserką.
 • O 18:00 zapraszamy Was do Kina Kijów na film z festiwalu Docudays UA Nieskończoność według Floriana, autorem filmu jest  Oleksiy Radynsk. 
 • Kino Mikro czeka na was z dwoma seansami z konkursu dokumentalnego  – o godzinie 18:30 Wszystko co żyje w reżyserii Shaunaka Sena, po filmie spotkanie z producentem Amanem Mannem. Drugi seans rozpocznie się o 21:00 –  Na pełnym gazie w reżyserii Mira Remo, po seansie spotkanie z producentem – Vítem Janečekiem.  
 • Jeśli kochacie jazz tak samo mocno jak twórcy filmu Jazz Oustider w reżyserii Janusza Majewskiego to koniecznie musicie go zobaczyć w MOSie o 20:30. Po filmie spotkanie z twórcami. 
 • Dla Wszystkich miłośników polskiego kina –  podwójny seans o 21:00 w Kinie pod Baranami. Pierwszy film jaki pokażemy to Performance w reżyserii Michała Edelmana, drugi to Deptak w reż. Artura Wierzbickiego. Po seansie spotkanie z reżyserem Arturem Wierzbickim, oraz Michałem Edelmanem i odtwórczynią roli głównej w filmie Performance, Elizą Rycembel.
 • Mimo że Dzień Dziecka już za nami to zapraszamy Was o 21:30 na kultowe czeskie dobranocki takie jak: Wodnik Szuwarek, Sąsiedzi czy Żwirek i Muchomorek, Kino pod Wawelem. 
 • Również w MOSie do godziny 21:00 trwa wystawa fotografii Kariny Będkowskiej Moja Ozerna, przypominamy że można zakupić zdjęcia autorki, z których cały dochód jest przeznaczony na pomoc dla filmowców z Ukrainy. 
 • o 21:00  W MOSie odbędzie się najważniejsze wydarzenie dnia –  GALA INDUSTRY podczas, której poznamy laureatów nagród pozaregulaminowych i nagród Industry.
 • Na zakończenie dnia nie może zabraknąć Was na 20. Noc Wideoklipów Janka Chołoniewskiego. Wydarzenie rozpocznie się o 23:00 w Kinie Kijów, obowiązują bilety.

Na naszej stronie znajdziecie również mapę najważniejszych miejsc festiwalowych oraz listę partnerskich kawiarni i restauracji. Przypominamy o możliwości uzyskania zniżki z Akredytacją, należy ją okazać przed złożeniem zamówienia.

Do dzielenia się wrażeniami zapraszamy na naszą facebookową grupę.

Przypominamy o możliwości głosowania na najlepsze filmy. Weź udział w plebiscycie publiczności i zagłosuj na swój ulubiony film! W plebiscycie biorą udział wszystkie filmy zakwalifikowane do konkursów 62. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Głosowanie kończy się 4 czerwca o godzinie 17.00